Višne ovocné stromy

Višne ovocné stromy

Višne majú výborné červené plody s vysokým obsahom vitamínov, a narozdiel od čerešne má menší strom a lepšiu opelivosť. 

Stromky sú menej vzrastné so širokou korunou, patrí medzi najskoršie pučacie druhy a preto je dôležité sadiť na jeseň do 15.10. alebo veľmi skoro an jar do nalievania púčikov. Je dôležité prerieďovanie a presvetľovanie koruny, či aj skarcovanie konárov. 

Výhodou je odolnosť voči mrazu, drevo i púčiky, čím je umožnené pestovanie aj vo vyšších polohách. Na pôdu nemajú vysoké nároky, vhdoná je piesočnatá-hlinitá pôda a nevhodná zamorkená a ťažká. 

POZOR!!! PROSTOKORENNÉ A BALOVÉ VÝPESTKY SA DAJÚ VYSÁDZAŤ IBA V SKORÝCH JARNÝCH A NESKORÝCH JESENNÝCH MESIACOCH. KONTAJNEROVANÉ SADENICE SA DAJÚ SADIŤ POČAS CELÉHO ROKU.

Zobrazenie mriežky:

Érdi Botermo višňa samoopelivá kontajner C5 podpník Gisela5

(0)
Objednávky (21)

Višňa Érdi Botermo je nenáročná, samoopelivá odroda, kyselka, ktorá dozrieva koncom júna až začiatkom júla. Má stredne veľké plody,guľatého tvaru, ktoré nepraskajú, žiarivo červnej farby so stredne pe..

24,00 €
-27%

Érdi Botermo višňa samoopelivá prostokorenná podpník Gisela5

(0)
Objednávky (0)

Višňa Érdi Botermo je nenáročná, samoopelivá odroda, kyselka, ktorá dozrieva koncom júna až začiatkom júla. Má stredne veľké plody,guľatého tvaru, ktoré nepraskajú, žiarivo červnej farby so stredne pe..

11,00 € 15,00 €

Fanal višňa neskorá samoopelivá kontajner C7L podpník Colt

(0)
Objednávky (9)

Višňa Fanal samoopelivá kyselka, má stredne veľké až väčšie tmavočervené plody, guľaté s pevnou a lesklou šupkou. Dužina je tmavočervená, mäkšia, čím je slabo oddeliteľná od kôstky a šťavnatá, natrpkl..

27,00 €
Na dotaz

Jachim stĺpová višňa rezistentná kontajncer C15 podpník Colt 3-ročná

(0)
Objednávky (2)

Jachim je samoopelivá višňa stĺpovitého tvaru, ideálna do malých záhrad. jej udržba nenáročná na rez a má chutné plody  kde prevažuje sladká nad kyslou ideálna do malých záhrad.  Je rezistentná voč..

Jade višňa samoopelivá odolná kontajner C5 podpník Gisela5

(0)
Objednávky (4)

Višňa Jade patrí medzi nové odrody s vysokou úrodnosťou, s vysoko kvalitnou chuťou plodov, je samoopelivá. Tmavočervené veľké plody (6,5g), so šťavnatou dužinou, slabo oddeliteľnou od kôstky, prevažne..

24,00 €

Morela višňa neskorá samoopelivá

(0)
Objednávky (7)

Višňa Morela neskorá, kyselka, ktorá dozrieva koncom júla až začiatkom augusta. Má stredne veľké, guľaté tmavočervené plody, matne lesklá šupka.  Dužina je tmavočervená, stredne pevná, šťavnatá, čím j..

12,00 €

Morellenfeuer višňa neskorá odolná kontajner C10L podpník Colt

(0)
Objednávky (7)

Višňa Morellenfeuer je to neskorá kyselka, má polosladkú chuť a je hlavne výborná hlavne na priamy konzum. Pevnosť medzi plodom a stopkou je vysoká. Má stredne veľké (4,8g) tmavé hnedočervené plody. D..

29,00 €

Morina višňa skorá úrodná kontajner C10 podpník Colt

(0)
Objednávky (0)

Višňa Morina má  stredne veľké až veľké, guľatého tvaru hnedočervenej farby. Dužina je jemná, dobre sa oddeľuje od kôstky, veľmi šťavnatá. Chuť je osviežujúco kyslá. Do rodivosti sa dostáva veľmi skor..

30,00 €

Piemont višňa zakrpatená mrazuodolná podpník mahalebka kontajner C6L / 80+cm

(0)
Objednávky (0)

Višňa Piemont patrí medzi nízke odrody, dorastá do cca 1,6m, výborná do malých záhrad alebo do nádob. Plody má stredne veľké, červené, jemná dužina,  Chuť je príjemne osviežujúca, kyslastá. Plodí veľm..

18,00 €

Safir višňa samoopelivá rezistentná kontajner C5 podpník Colt

(0)
Objednávky (2)

Višňa Saphir (Safír) má stredne silný vzrast s guľovou korunou, plody sú stredne veľké až veľmi veľké, guľaté, skoro čierne zafarbené. Dužina je tmavá, mäkká s vysokým obsahom šťavy a je ľahko oddelit..

28,00 €
začiatok XI. objednávky berieme

Saskia višňa rezistentná samoopelivá podpník Gisela 6 prostokorenná

(0)
Objednávky (5)

Višňa Saskia má veľmi dobrú kvalitu plodov, čím je výborná na priamy konzum. Plody sú veľmi veľké (7,5g), sfarbené do tmavočervena, pevné a odolné voči praskaniu. Chuť majú lahodnú sladkokyslú, prevaž..

28,00 €

Újfehertoi Furtos višňa kontajner C7L podpník Mahalebka

(0)
Objednávky (15)

Višňa Újfehertoi Furtos má stredne veľké, guľaté, tmavo-červené plody, dužina je mäkká, jemná a šťavnatá, dobre oddeliteľná od kôstky. Veľmi chutná, sladká až nakyslá. Vysoko a pravidelne rodiaca, zre..

25,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 25 (3 stránok)