Višne ovocné stromy

Višne ovocné stromy

Višne majú výborné červené plody s vysokým obsahom vitamínov, a narozdiel od čerešne má menší strom a lepšiu opelivosť. 

Stromky sú menej vzrastné so širokou korunou, patrí medzi najskoršie pučacie druhy a preto je dôležité sadiť na jeseň do 15.10. alebo veľmi skoro an jar do nalievania púčikov. Je dôležité prerieďovanie a presvetľovanie koruny, či aj skarcovanie konárov. 

Výhodou je odolnosť voči mrazu, drevo i púčiky, čím je umožnené pestovanie aj vo vyšších polohách. Na pôdu nemajú vysoké nároky, vhdoná je piesočnatá-hlinitá pôda a nevhodná zamorkená a ťažká. 

POZOR!!! PROSTOKORENNÉ A BALOVÉ VÝPESTKY SA DAJÚ VYSÁDZAŤ IBA V SKORÝCH JARNÝCH A NESKORÝCH JESENNÝCH MESIACOCH. KONTAJNEROVANÉ SADENICE SA DAJÚ SADIŤ POČAS CELÉHO ROKU.

Zobrazenie mriežky:

Achát višňa rezistentná samoopelivá kontajner C10 podpník Colt

(0)
Objednávky (10)

Višňa Achát patrí medzi nové odrody, má kvalitné plody, vhodná na transport a rezistentná voči monilióze, listovej škvrnitosti. Je samoopelivá s veľkými plodmi harmonickej chuti. Dozrieva v druhej pol..

30,00 €

Jachim stĺpová višňa rezistentná kontajner C7,5

(0)
Objednávky (4)

Jachim je samoopelivá višňa stĺpovitého tvaru, ideálna do malých záhrad. jej udržba nenáročná na rez a má chutné plody  kde prevažuje sladká nad kyslou ideálna do malých záhrad.  Je rezistentná voč..

40,00 €

Safir višňa samoopelivá rezistentná kontajner C10 podpník Colt

(0)
Objednávky (2)

Višňa Saphir (Safír) má stredne silný vzrast s guľovou korunou, plody sú stredne veľké až veľmi veľké, guľaté, skoro čierne zafarbené. Dužina je tmavá, mäkká s vysokým obsahom šťavy a je ľahko oddelit..

32,00 €

Saskia višňa rezistentná samoopelivá podpník Gizela5 prostokorenná

(0)
Objednávky (4)

Višňa Saskia má veľmi dobrú kvalitu plodov, čím je výborná na priamy konzum. Plody sú veľmi veľké (7,5g), sfarbené do tmavočervena, pevné a odolné voči praskaniu. Chuť majú lahodnú sladkokyslú, prevaž..

27,00 €
Na sklade

Scharö višňa zakrpatená balkónová kontajner C7,5L

(0)
Objednávky (1)

Scharö višňa patrí medzi zakrpatené odrody s jednoduchou starostlivosťou a sladko kyslou chuťou. Na začiatku marca kvitnú čisto biele kvietky a po nich nasledujú stredne veľké, červené plody začínajú ..

Nie je skladom

Čudovišňa čerešňo-višňa kontajnerovana L4C

(0)
Objednávky (1)

Kríženec čerešne s višňou s veľkými atraktívnymi plodmi a jedinečnou chuťou jemnej višne bez nadmernej kyslosti. Odroda je rezistentná voči monilióze a listovej škvrnitosti a odolná voči mrazu. Ras..

Érdi Botermo višňa samoopelivá

(0)
Objednávky (15)

Višňa Érdi Botermo je nenáročná, samoopelivá odroda, kyselka, ktorá dozrieva koncom júna až začiatkom júla. Má stredne veľké plody,guľatého tvaru, ktoré nepraskajú, žiarivo červnej farby so stredne pe..

12,00 €

Fanal višňa neskorá samoopelivá

(0)
Objednávky (7)

Višňa Fanal samoopelivá kyselka, má stredne veľké až väčšie tmavočervené plody, guľaté s pevnou a lesklou šupkou. Dužina je tmavočervená, mäkšia, čím je slabo oddeliteľná od kôstky a šťavnatá, natrpkl..

Favorit višňa stredne skorá samoopelivá

(0)
Objednávky (3)

Višňa Favorit je samoopelivá amarelka, skorá odroda s vysokými a pravidelnými úrodami. Má veľké žiarivej svetlej červenej farby plody, s jemnou šupkou dužina je mäkšia, ťažko oddeliteľná od kôstky, ve..

Nie je skladom

Gerema višňa neskorá rezistentná

(0)
Objednávky (15)

Višňa Gerema je známa pre svoj skorý nástup do rodivosti, úrody má vysoké a je vhodná aj do menších záhrad. Má tmavo červené veľké pevné plody (6g), dužina sa ľahko oddeľuje od kôstky. Chuť je lahodne..

Nie je skladom

Jade višňa samoopelivá odolná

(0)
Objednávky (4)

Višňa Jade patrí medzi nové odrody s vysokou úrodnosťou, s vysoko kvalitnou chuťou plodov, je samoopelivá. Tmavočervené veľké plody (6,5g), so šťavnatou dužinou, slabo oddeliteľnou od kôstky, prevažne..

Karneol višňa neskorá odolná

(0)
Objednávky (3)

Višňa Karneol má veľké (asi 6,5g), lesklé, hnedo červené plody sladkej chuti. Zreje spolu s Morelou, alebo krátko pred ňou, 6 čerešňový týždeň, teda asi v polovici júla. Pre jej sladšiu chuť je vhodná..

Zobrazenie 1 až 12 z 21 (2 stránok)