Euonymus bršlen neopadavá drevina

Euonymus bršlen neopadavá drevina

POZOR! Okrasné rastliny predávame iba na osobný odber.

Euonymus po slovensky bršlen patrí medzi nenáročné listnaté kry na pestovanie, ktoré neopadávajú počas zimy a tým prinášajú pekný porast počas celého roka. Jeho listy sú známe pre pekné dvojfarebné sfarbenie, tmavo zelené a po okrajoch žlté. Je niekoľko druhov odrôd, rozdeľujú sa od zakrslých až po vysoké, majú rôzne zafarbenia a tvoria farbené bobule.

Ker nie je náročný na pôdu, najlepšie rastie v priepustnej záhradnej pôde a toleruje prechodné sucho. Veľmi vhodné je záveterné stanovisko, kde sú chránené pred silným vetrom a mrazom. V prvých rokoch po výsadbe je dobré ich namulčovať vrstvou kôry, aby sa pôda nevysúšala a zároveň sa tým zabezpečí lepšia ochrana pred extrémnymi mrazmi. Znášajú akékoľvek stanovisko, v úplnom tieni však bude intenzita sfarbenia nižšia. Sú mrazuvzdorné do -24°C a vhodné aj na pestovanie v črepníkoch.

Zobrazenie mriežky:

Albomarginatus euonymus japonicus bršlen C1.5L/ 20-25

(0)
Objednávky (0)

Albomarginatus euonymus japonicus bršlen má pekné veľké, oválne listy sfarbené do zelena lemované bielou. Vzrast je pomalý a hustý. Dorastá do výšky 3 m. Na začiatku leta kvitnú drobné zelené kvietky,..

10,00 €

Aureomarginatus euonymus japonicus bršlen C1.5/ 20-25

(0)
Objednávky (5)

Aureomarginatus euonymus japonicus bršlen je pekný ker so vzpriameným vzrastom a veľkými tmavo zelenými listami so žltým olemovaním. Listy sú lesklé. Vzrast je pomalý, hustý a plazivý, tým je výborný ..

10,00 €
Na dotaz

Blondy / Interbolw euonymus fortunei bršlen C2L/ 20-25

(0)
Objednávky (1)

Blondy euonymus fortunei bršlen známa aj ako Interbolw, je to zakrslý, stálozelený ker s pekným dvojfarebným zafarbením lístia, biele orámované tmavo zelenou. Je to vysoko odolná odroda a aj počas zim..

Canadale Gold euonymus fortunei bršlen C2L/ 20-25

(0)
Objednávky (0)

Canadale Gold euonymus fortunei bršlen je to stalozelený, zakrslý ker. Dorastá do 60-90 cm do výška a dobre sa rozťahuje do strán 90-120 cm. Listy sú veľké, zelené, pekne orámované krémovo bielou. Vzr..

9,00 €
Na dotaz

Coloratus euonymus fortunei bršlen C1.5L/ 30-40

(0)
Objednávky (0)

Coloratus euonymus fortunei bršlen pekný stálozelený, zakrslý ker, ktorý sa pekne rozťahuje na pôde. Dorastá iba do 30-37 cm výšky a do šírky 60-90 cm. Jeho lístie sú pekné, lesklé, až 5 cm veľké, kto..

Compactus euonymus alatus bršlen C4L/ 30-40

(0)
Objednávky (6)

Compactus euonymus alatus bršlen je výborný do menších záhrad alebo do stanovišta s malým priestorom, odroda totiž patrí medzi zakrslé odrody. S jeho jesenným žiarivým fuksiovým, tmavo ružovým zafarbe..

18,00 €
Na dotaz

Dart's Blanket euonymus fortunei bršlen C1.5L/ 30-40

(0)
Objednávky (0)

Dart's Blanket euonymus fortunei bršlen je zakrslý, stálozelený ker, má pekné oválne zelené lístie, ktorého sfarbenie sa mení počas jesene na červené až brondzovú, a tým spestruje záhrady aj počas zim..

Emerald 'n' Gold euonymus fortunei bršlen C1.5L/ 20-25

(0)
Objednávky (1)

Emerald 'n' Gold euonymus fortunei bršlen je pekný nízky a stálozelený ker. Má pekné zelené lístie olemované žltou farbou. Počas zimy sa sfarbenie mení na červenú. Ker dorastá do 1 m. Vzrast je plaziv..

6,00 €

Emerald Gaiety euonymus fortunei bršlen C1.5L/ 20-25

(0)
Objednávky (2)

Emerald Gaiety euonymus fortunei bršlen je pekný nízky a stalozelený ker, ktorý má hustý a plazivý vzrast. Listy sú zelené olemované bielou. vytvára pekné dekoratívne sfarbenie aj počas jesene, keď sa..

6,00 €

Euonymus alatus bršlen C5L/ 30-40

(0)
Objednávky (1)

Euonymus alatus bršlen patrí medzi jednu z najkrajších odrôd, vďaka svojmu peknému hustému vzrastu a sfarbeniu na jeseň. Listy sú tmavo zelené a počas jesene sa menia na ohnivo červenú. Kvietky sú zel..

16,00 €

Euonymus europaeus bršlen C3L/ 50-60

(0)
Objednávky (0)

Euonymus europaeus bršlen má dobrý vzrast do strán, je to stredne vysoký ker a počas jesene sa tmavo zelené lístie mení na svetlo žltú a červenú. Kvitnú drobné žlté kvietky a neskôr sa tvoria červené ..

10,00 €
Na dotaz

Euonymus phellomanus bršlen C4L/ 40-50

(0)
Objednávky (1)

Euonymus phellomanus bršlen patrí medzi pekne kompaktné a vždyzelené odrody. Listy sú tmavo zelené a vetvy majú korkové drevo. Kvietky sú biele a neskôr sa tvoria krásne ružovo červené plody. Tie sa o..

Zobrazenie 1 až 12 z 24 (2 stránok)