Muchovník Amelanchier aljašská čučoriedka

 Muchovník Amelanchier aljašská čučoriedka

Amelanchier muchovník alebo Aljašská čučoriedka je obľúbená náhrada za čučoriedky. Oproti čučoriedkam je nenáročná na pestovanie, nevyžaduje si kyslú pôdu. Má podobné tmavomodré až tmavofialové plody, so sladkou až sladko-kyslou chuťou. Je to samoopelivá rastlina, mrazuodolná vhodná aj do vyšších polôh do -40C, nie je zaznamená ciltivosť na choroby a voči jarným mrazom je odolná do -5C. Odrody muchovníka menia svoje sfarbenie listov na podzim, zo zelena do jasno oranžovo-červenej. Stáva sa okrasným kríkom, má aj biele kvety, ktoré kvitnú od začiatku mája. Po výsadbe prvé plodenie nastáva v 3 roku. Dorastá do výšky od 2.5m po niektoré druhy až 5m. Potrebuje bežnú, vlhkú pôdu, priame slnko a stanovište chránené závetrým. Pre bohatú úrodu a kvety je dôležitý presvetľovací rez a jarné hnojenie. 

Zobrazenie mriežky:
očakávame august 2024

Amela amelanchier alnifolia muchovník Saskatoon berry kontajner p12cm / 40-60cm

(0)
Objednávky (3)

Amelanchier alnifolia Amela Muchovník jelšolistý Saskatoon berry je novinkou medzi odrodami muchovníkov. Umožňuje nám pohodlnejší zber, nakoľko rovnomerne dozrievajú plody v strapcoch. Plody z kríka a..

14,00 €

Lamarckii muchovník aljašská čučoriedka kontajner C3,5L / 40-50cm

(0)
Objednávky (37)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Lamarckii, muchovník lamarkov, je to atraktívny strom s jedlými bobulami. Listy majú zo začiatku jary medeno-rúžové sfarbenie, neskôr zelené a na podzim predchádza do..

12,00 €

Northline muchovník aljašská čučoriedka vysoko úrodný kontajner C1L

(0)
Objednávky (11)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Northline, muchovník jelšovitý, je novinka. Má veľké, mäsité tmavofialové bobule, ktoré dozrievajú na dlhom strapci (7-13 bobúľ). Plody sú veľmi dobrej sladkej chuti,..

11,00 €

Smoky muchovník amelanchier aljašská čučoriedka velkoplodý C1L

(0)
Objednávky (32)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Smoky, muchovník jelšovitý, je obľúbená odroda. Pochádza z Kanady kde je vysoko rozšírená. A to vďaka svojej vysokej úrodnosti (40kg na jeden ker) a veľmi sladkej chu..

11,00 €

Spicata amelanchier muchovnik zakrslý C7,5L / 60-80cm

(0)
Objednávky (1)

Amelanchier spicata je nízkorastúca forma muchovníka, ľudovo aljašská čučoriedka. Vďaka svojim kompaktným rozmerom sa odporúča najmä do malých záhrad, ako aj na komerčné pestovanie. Vzrast je stredne ..

24,00 €

Thiessen muchovník aljašská čučoriedka kontajner C1L

(0)
Objednávky (8)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Thiessen, muchovník jelšovitý, je známy pre svoje veľké plody (18mm) s veľmi dobrou sladko-kyslou chuťou. Výborné na priamu konzumáciu, ale i spracovanie. Strapce sú ..

11,00 €
Na dotaz

Amelanchier muchovník canadensis Lamarckii

(0)
Objednávky (10)

Amelanchier canadensis (Lamarckii)  muchovník alebo Aljašská čučoriedka je obľúbená náhrada za čučoriedky. Oproti čučoriedkam je nenáročná na pestovanie, nevyžaduje kyslú pôdu, navyše sa jej darí aj v..

Na dotaz

Honeywood muchovník amelanchier aljašská čučoriedka C1L

(0)
Objednávky (5)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Honeywood, muchovník jelšovitý, má veľké plody s leklými zelenými listami. Na podzim menia svoje sfarbenia na oranžovo-červené. Dozrieva neskoršie v lete purpurovočie..

Na dotaz

Krasnojarskaja muchovník amelanchier aljašská čučoriedka ker C2L

(0)
Objednávky (1)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Krasnojarskaja, muchovník jelšovitý, má ako ostatné muchovníky veľké, biele kvety s ľahkou vôňou, a listy, ktoré sa sfarbujú na podzim do červena. Je to vzpriamený ke..

Na dotaz

Martin muchovník aljašská čučoriedka velké plody kontajner C1L

(0)
Objednávky (4)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Martin, muchovník jelšovitý, dozrieva najskoršie, začiatkom júna. Má plody 18mm veľkosti, dozrievajú na jednom strapci, sú šťavnaté. Je stredne silno rastúca a dorast..

Na dotaz

Prince William muchovník aljašská čučoriedka ker

(0)
Objednávky (4)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) muchovník Prince William je kanadský a je známy pre svoje veľké biele kvety. Plody dozrievjú začiatkom júla, sú tmavofialové, kombinácia sladkoplodej jarabiny a čučur..

Na dotaz

Sleyt muchovník aljašská čučoriedka kontajner C1L

(0)
Objednávky (10)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Sleyt kvitne v polovici jari a dozrieva v júni. Má purpurovočierne plody výborné na priamy konzum a spracovanie. Dorastá do 2.5m...

Zobrazenie 1 až 12 z 19 (2 stránok)