Muchovník Amelanchier aljašská čučoriedka

 Muchovník Amelanchier aljašská čučoriedka

Amelanchier muchovník alebo Aljašská čučoriedka je obľúbená náhrada za čučoriedky. Oproti čučoriedkam je nenáročná na pestovanie, nevyžaduje si kyslú pôdu. Má podobné tmavomodré až tmavofialové plody, so sladkou až sladko-kyslou chuťou. Je to samoopelivá rastlina, mrazuodolná vhodná aj do vyšších polôh do -40C, nie je zaznamená ciltivosť na choroby a voči jarným mrazom je odolná do -5C. Odrody muchovníka menia svoje sfarbenie listov na podzim, zo zelena do jasno oranžovo-červenej. Stáva sa okrasným kríkom, má aj biele kvety, ktoré kvitnú od začiatku mája. Po výsadbe prvé plodenie nastáva v 3 roku. Dorastá do výšky od 2.5m po niektoré druhy až 5m. Potrebuje bežnú, vlhkú pôdu, priame slnko a stanovište chránené závetrým. Pre bohatú úrodu a kvety je dôležitý presvetľovací rez a jarné hnojenie. 

Zobrazenie mriežky:

Amelanchier canadensis Lamarckii

(0)
Objednávky (10)

Amelanchier canadensis (Lamarckii)  muchovník alebo Aljašská čučoriedka je obľúbená náhrada za čučoriedky. Oproti čučoriedkam je nenáročná na pestovanie, nevyžaduje kyslú pôdu, navyše sa jej darí aj v..

13,00 €

Martin muchovník aljašská čučoriedka velké plody kontajner C1L

(0)
Objednávky (0)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Martin, muchovník jelšovitý, dozrieva najskoršie, začiatkom júna. Má plody 18mm veľkosti, dozrievajú na jednom strapci, sú šťavnaté. Je stredne silno rastúca a dorast..

10,00 €

Northline muchovník aljašská čučoriedka vysoko úrodný kontajner C1L

(0)
Objednávky (6)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Northline, muchovník jelšovitý, je novinka. Má veľké, mäsité tmavofialové bobule, ktoré dozrievajú na dlhom strapci (7-13 bobúľ). Plody sú veľmi dobrej sladkej chuti,..

10,00 €
Nie je skladom

Prince William muchovník aljašská čučoriedka ker

(0)
Objednávky (4)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) muchovník Prince William je kanadský a je známy pre svoje veľké biele kvety. Plody dozrievjú začiatkom júla, sú tmavofialové, kombinácia sladkoplodej jarabiny a čučur..

Sleyt muchovník aljašská čučoriedka kontajner C2

(0)
Objednávky (9)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Sleyt kvitne v polovici jari a dozrieva v júni. Má purpurovočierne plody výborné na priamy konzum a spracovanie. Dorastá do 2.5m...

7,00 €

Thiessen muchovník aljašská čučoriedka kontajner C2

(0)
Objednávky (4)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Thiessen, muchovník jelšovitý, je známy pre svoje veľké plody (18mm) s veľmi dobrou sladko-kyslou chuťou. Výborné na priamu konzumáciu, ale i spracovanie. Strapce sú ..

7,00 €
Nie je skladom

Ballerina muchovník aljašská čučoriedka sladká

(0)
Objednávky (15)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Ballerina, muchovník hladký, je výborný do stredných záhrad. Má viac kompaktný vzrast, pevné vetvy. Na jar začínajú kvitnúť biele, hviezdicové kvety, bobule rastú na ..

Na dotaz

Glenform rainbow pillar muchovnik

(0)
Objednávky (1)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Canadensis Glenform rainbow pillar muchovník je to opadavý, skoro kvintúci, v apríli, veľký ker. Kvety sú biele a príjemnej vône. Bobule má sfarbené do purpurova tmav..

Nie je skladom

Honeywood muchovník aljašská čučoriedka

(0)
Objednávky (3)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Honeywood, muchovník jelšovitý, má veľké plody s leklými zelenými listami. Na podzim menia svoje sfarbenia na oranžovo-červené. Dozrieva neskoršie v lete purpurovočie..

Nie je skladom

Krasnojarskaja muchovník aljašská čučoriedka ker

(0)
Objednávky (0)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Krasnojarskaja, muchovník jelšovitý, má ako ostatné muchovníky veľké, biele kvety s ľahkou vôňou, a listy, ktoré sa sfarbujú na podzim do červena. Je to vzpriamený ke..

Nie je skladom

Laevis muchovnik aljašská čučoriedka nenáročná

(0)
Objednávky (4)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) laevis Muchovník hladký má biele kvety, kvitnúce v apríli. Bobule sú tmavofialové, veľmi dobrej chuti, vhodné na priamy konzum, ale i spracovaie. Na jeseň sa listy sf..

Lamarckii muchovník aljašská čučoriedka nenáročná

(0)
Objednávky (34)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Lamarckii, muchovník lamarkov, je to atraktívny strom s jedlými bobulami. Listy majú zo začiatku jary medeno-rúžové sfarbenie, neskôr zelené a na podzim predchádza do..

12,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 17 (2 stránok)