Mandle sladkoplodé stromy

Mandle sladkoplodé stromy

Mandle patria medzi veľmi obľúbené škrupoviny vďaka svojím priaznivým účinkom na zdravie. Má vysoký obsah vlákniny, posiľnuje nervovú sústavu a pod. Vhodná do oblastí ako broskyňa či vinič. Potrebuje opeľovača a vhodná je aj broskyňa. Je vhodná skôr do južných polôh na chránené stanovište. Pôda je dobrí vlhká, hlboká a stredne ťažka. Dôležité je zahusťovanie výhonkou rastúce do stredu korunky, tie sa odstraňujú. Raz sa 3 roky v predjari sa odrežú najstaršie konáre a horné sa skrátia, podporí sa rast rodivého obrastu. 

Zobrazenie mriežky:

Ferragnes mandľa strom urodná prostokorenná podpník Montclar

(0)
Objednávky (27)

Mandľa Ferragnes má vysokú úrodnosť, kvitne v aprili, neskôr ako ostatné odrody čím uniká jarným mrazom. Plody sú veľmi veľké, 35-40% jadra, podlhovasté s mäkkou škrupinou a lahodná chuť. Nevyskytujú ..

17,00 €

San Caterina mandľa veľkoplodá samoopelivá kontajner C7L

(0)
Objednávky (1)

Mandľa San Caterina je samoopelivá veľkoplodá mandľa. Plody dorzievajú koncom septembra. Odroda je odolná voči hubových chorobám. ..

32,00 €

Santa Caterina mandľa kontajner C7 podpník mandľa

(0)
Objednávky (0)

Mandľa Santa Caterina je vysoko uznávaná odroda cenená pre svoje aromatické a všestranné orechy. Jeho silný rast, veľké plody a spoľahlivá úroda z neho robia obľúbenú voľbu na pestovanie mandlí, a to ..

32,00 €

Tuono mandľa samoopelivá nenáročná kontajner C7 podpník mandľa

(0)
Objednávky (2)

Mandle Tuono sú známe svojou vynikajúcou chuťou a všestrannosťou. V porovnaní s inými odrodami mandlí majú mierne sladkú, bohatú chuť a o niečo hustejšiu a chrumkavejšiu štruktúru. Tieto mandle sa bež..

29,00 €

Vama mandľa sladká prostokorenná

(0)
Objednávky (12)

Mandľa Vama má stredne veľký elipsovitý plod, jadro je veľké žltohnedé so sladkou chuťou a príjemnou mandľovou arómou, škrupina je mäkká. Odroda uspokojivo rodí po opelení inou odrodou, nie je samoope..

13,00 €
Nie je skladom

Avijor mandľa samoopelivá neskoro kvitnúca kontajner C6L podpník semenáč

(0)
Objednávky (2)

Mandľa Avijor má kvalitné veľké jadro, dobre sa vyvíja. Škrupina je mäkká, dobre sa uvoľňuje jadro, chuť je sladká, voňavá, vhodná k priamej konzumácii. Ľahko sa otvára aj ručne. Dozrieva koncom septe..

Na sklade

Fruchtmandlen mandľa samoopelivá nenáročná kontajner C7 podpník mandľa

(0)
Objednávky (2)

Mandľa Fruchtmandlen má kvalitné veľké jadro, dobre sa vyvíja. Škrupina je mäkká, dobre sa uvoľňuje jadro, chuť je korenisto-sladká. Ľahko sa otvára aj ručne. Dozrieva koncom septembra do polovice okt..

Nie je skladom

Lauranne mandľa samoopelivá prostokorenná

(0)
Objednávky (30)

Mandľa Lauranne novinka, ktorá je samoopelivá a je dobrým opeľovačom. Kvitne v polovici marca, neskôr ako ostatné odrody čím uniká jarným mrazom. Škrupina je hrubá, plody sú veľké, 35-40% jadra, máva ..

Nie je skladom

Supernova mandľa samoopelivá sladká podpník Montclar prostokorenná

(0)
Objednávky (1)

Supernova je samoopelivá stredne skorá odroda mandle s pravidelnou a vysokou úrodnosťou. Vyžaduje chránené miesto (odporúča se pestovanie do 250 m n m). Plody se zbierajú koncom septembra až začiatkom..

Nie je skladom

Zora mandľa strom čiastočne samoopelivá prostokorenná

(0)
Objednávky (9)

Mandľa Zora má stredne veľký úzky elipsovitý plod, jadro je žltohnedé s jemne vráskavým povrchom sladkej dobrej chuti s mandľovou arómou, škrupina je hurbá. Odroda uspokojivo rodí, dozrieva koncom sep..

Nie je skladom

Krachmandeln mandľa samoopelivá nenáročná prostokorenná podpník mandľa

(0)
Objednávky (7)

Mandľa Krachmandeln má kvalitné veľké jadro, dobre sa vyvíja. Škrupina je mäkká, dobre sa uvoľnuje jadro, chuť je korenisto-sladká. Ľahko sa otvára aj ručne. Dozrieva koncom septembra do polovice októ..

Na dotaz

Palatina mandľa samoopelivá sladká prostokorenná podpník GF677

(0)
Objednávky (33)

Mandľa Palatina je samoopelivá so sladkou chuťou, škrupina je mäkká, veľké jadrá. Kvitne v polovici marca, dozrieva koncom septembra. Odroda je úrodná, mrazudolná aj do vyšších polôh vhodná. Vhodná do..

Zobrazenie 1 až 12 z 14 (2 stránok)