Mandle sladkoplodé stromy

Mandle sladkoplodé stromy

Mandle patria medzi veľmi obľúbené škrupoviny vďaka svojím priaznivým účinkom na zdravie. Má vysoký obsah vlákniny, posiľnuje nervovú sústavu a pod. Vhodná do oblastí ako broskyňa či vinič. Potrebuje opeľovača a vhodná je aj broskyňa. Je vhodná skôr do južných polôh na chránené stanovište. Pôda je dobrí vlhká, hlboká a stredne ťažka. Dôležité je zahusťovanie výhonkou rastúce do stredu korunky, tie sa odstraňujú. Raz sa 3 roky v predjari sa odrežú najstaršie konáre a horné sa skrátia, podporí sa rast rodivého obrastu. 

Zobrazenie mriežky:

Ferragnes mandľa strom urodná kontajner C6L

(0)
Objednávky (27)

Mandľa Ferragnes má vysokú úrodnosť, kvitne v aprili, neskôr ako ostatné odrody čím uniká jarným mrazom. Plody sú veľmi veľké, 35-40% jadra, podlhovasté s mäkkou škrupinou a lahodná chuť. Nevyskytujú ..

24,00 €

Vama mandľa sladká

(0)
Objednávky (11)

Mandľa Vama má stredne veľký elipsovitý plod, jadro je veľké žltohnedé so sladkou chuťou a príjemnou mandľovou arómou, škrupina je mäkká. Odroda uspokojivo rodí po opelení inou odrodou, nie je samoope..

15,00 €

Zora mandľa strom čiastočne samoopelivá prostokorenná podpník semenáč

(0)
Objednávky (7)

Mandľa Zora má stredne veľký úzky elipsovitý plod, jadro je žltohnedé s jemne vráskavým povrchom sladkej dobrej chuti s mandľovou arómou, škrupina je hurbá. Odroda uspokojivo rodí, dozrieva koncom sep..

14,00 €
Nie je skladom

Krachmandeln mandľa samoopelivá nenáročná prostokorenná podpník mandľa

(0)
Objednávky (7)

Mandľa Krachmandeln má kvalitné veľké jadro, dobre sa vyvíja. Škrupina je mäkká, dobre sa uvoľnuje jadro, chuť je korenisto-sladká. Ľahko sa otvára aj ručne. Dozrieva koncom septembra do polovice októ..

Nie je skladom

Lauranne mandľa samoopelivá prostokorenná

(0)
Objednávky (29)

Mandľa Lauranne novinka, ktorá je samoopelivá a je dobrým opeľovačom. Kvitne v polovici marca, neskôr ako ostatné odrody čím uniká jarným mrazom. Škrupina je hrubá, plody sú veľké, 35-40% jadra, máva ..

Na dotaz

Palatina mandľa samoopelivá sladká prostokorenná podpník GF677

(0)
Objednávky (33)

Mandľa Palatina je samoopelivá so sladkou chuťou, škrupina je mäkká, veľké jadrá. Kvitne v polovici marca, dozrieva koncom septembra. Odroda je úrodná, mrazudolná aj do vyšších polôh vhodná. Vhodná do..

Na dotaz

Sladkoplodá Krajová mandľa podpník GF677 prostokorenná

(0)
Objednávky (0)

Mandľa Sladkoplodá Krajová má výborné veľké plody sladkej chuti, sú široke, pretiahnutý tvar, mäkká škrupina, dobre sa oddeľuje od jadra, takmer celý obal vypĺňa. Plody dozrievajú začiatkom októbra, m..

Na dotaz

Texas mandľa samoopelivá kontajner C6

(0)
Objednávky (3)

Samoopelivá odroda mandľovníka Texas s veľmi chutnými jadrami. Kvitne veľmi neskoro, nie je teda náchylná k neskorým jarným mrazíkom, avšak vyžaduje chránené stanovisko. Plodnosť je skorá, pravidelná...

Zobrazenie 1 až 8 z 8 (1 stránok)