Brusnice ovocný krík

Brusnice ovocný krík

Brusnice patria medzi jesenné plody s veľmi zdravými malými (20mm) červenými bobulami, ktoré patria medzi jednotku v boji s močovými cestami. Majú vysoký obsah vitamínu C, K, A, E, omega 3 a 6, vlákninu a mnoho viac. 
Prvé kvitnutie nastáva v máji až v júni, úroda je menšia, zber je koncom júna. Druhé kvitnutie a to hlavné a úrodnejšie nastáva v júli a auguste. Plody sú väčšie, kvalitnejšie a hlavne chutnejšie, zber od septembra do októbra
Je to nízky vždyzelený kríček, dorastá do 20-30cm, s poliehavými stonkami dosahujúcimi dĺžku až 1 meter. 
Na pestovanie vyžaduje kyslú pôdu, nevyhovujú im moc výživné pôdy, s vysokým obsahom vápnika a neznášajú premokrenie. Na polohy sú nenáročné, darí sa im takmer všade, pestujú sa vo forme záhonov, ako podrast pod rhododrenmi v okrasných výsadbách. Majú plytký koreňový systém, zavláha je potrebná iba po vysadení a v prípade dlhotrvajúceho sucha.
 

Zobrazenie mriežky:

Koralle brusnica vysoko úrodná

(0)
Objednávky (21)

Brusnica Koralle je jednou z najznámejších odrod brusníc a asi najviac pestovanou v našich záhradach. Ker dorastá do výšky 20 cm. Odroda je vysoko úrodná, z jedného kra až 200g plodov. Plody sú stredn..

5,00€

Miss Cherry brusnica stalozelená

(0)
Objednávky (3)

Brusnica Miss Cherry, známa aj ako Meliro, rodí 2x ročne červené bobule so sladko-kyslou chuťou a dozrieva v júli. Je to stálozelený ker so svetlo ružovými kvetmi, kvitnú v máji až v júni. Má hustý vz..

10,00€

Red Candy brusnica neskorá mrazuodolná

(0)
Objednávky (4)

Brusnica Red Candy dozrieva v septembri, má sladko-kyslé červené bobule. Kvety sú sfarbené do biela- Má hustý rast, dosahuje výšku a šírku 20-30cm, je pomaly rastúca odroda. Je extrémne odolná voči mr..

10,00€

Red Pearl brusnica mrazuodolná skorá

(0)
Objednávky (2)

Brusnica Red Pearl má silný rast, ale dosiahne maximálne 30 cm. Kvitne od júna do mája, veľké plody sú čevene a chutia menej kyslo ako odroda Koralle. Dozrieva koncom júla až začiatkom augusta, plodí ..

5,00€
Zobrazenie 1 až 4 z 4 (1 stránok)