Gerardi´s Dwarf moruša zakrpatená kontajner C2L

Gerardi´s Dwarf moruša zakrpatená kontajner C2L

Počet hodnotení: 0 Objednávky (8)
Kód produktu: 010820230001
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Morus alba 'Gerardi's Dwarf' je kompaktná veľkoplodá moruša, ktorá pre svoj slabý vzrast je vhodná aj do malých záhrad, dosahuje výšku 2 metre. Odroda je samoopelivá, kvety sa vytvárajú na jednoročnom aj viacročnom dreve. Plody sú veľké 3 - 4 cm, ...

Popis produktu

Morus alba 'Gerardi's Dwarf' je kompaktná veľkoplodá moruša, ktorá pre svoj slabý vzrast je vhodná aj do malých záhrad, dosahuje výšku 2 metre. Odroda je samoopelivá, kvety sa vytvárajú na jednoročnom aj viacročnom dreve. Plody sú veľké 3 - 4 cm, v plnej zrelosti čierne, šťavnaté a sladké s aromatickou chuťou. Dozrieva v júni až auguste. Úrody sú vysoké a pravidelné, do plodnosti nastupuje veľmi skoro, často už na druhý rok po vysadení. Je to odroda prispôsobivá klimatickým podmienkam. Pre svoju odolnosť voči chorobám je zaujímavá pre ekologické pestovanie.

Moruša patrila dlhú dobu medzi naše tradičné ovocie, ktoré sa postupom času vytratilo. V tejto dobe sa dostáva viac a viac do povedomia. Patrí medzi medonostné rastliny s podlhovastými plodami, podobnými maline. Preto sa nazýva aj ako stromový malina. Je nenáročná na pestovanie, bez chemickej ochrany, vhodná do južných svahov s vlhkými pôdami. Z jedného stromku je možné získať z 70-100 kg sladkokyslých plodov. Majú liečivé, protizápalové účinky, využívajú sa nielen plody, ale i listy či kôra. Moruša má čierne (morus nigra), biele ( morus alba) a červené (morus rubra) sfarbené plody.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks