Tulipány

Tulipány

K symbolom jari určite patria tulipány, prinášajú do záhrad sfarbenie, ktoré zachytí každého zrak, pestré, krásne kvietky, ktoré si môžete u nás zakúpiť a vypestovať. V ponuke máme niekoľko krásnych zafarbení, treba si len vybrať.

Planujte Vaš nákup najviac 1 mesiac pred výsadbou, alebo skladujte cibuľoviny na chladnom, vzdušnom, a suchom mieste. Výsadba sa začína začiatkom septembra, až do októbra, v niekorých prípadoch počas dobrého počasia až do novembra. K tulipánom nesadíme iné druhy rastlín. Opätovne je možné pestovanie tulipánov na jedno mieste až počas 6-tich rokov. 

Vhodné je pestovanie na slnečné, polotienisté miesta, na tieni neskôršie kvitnú a tým dlhšie vydržia. Pestovanie je nielen možné na záhradách, ale i v kvetináčoch, kde je potrebné poskytnúť substrát s množstvom živín. Po odkvinutí sa odporúča odstrániť semeníky, tým ukladá živiny do cibule, a nie do odumretého kvetu. Tieto cibule sú schopné prezimovať, niekedy je možné, že semená zarastú. Pred výsadbou je možné aplikovať výsadbový košík, ktorý je možné manipulovať. Po odumretí kvietkov a žltnutiu listov, strihajte tulipán 2-3 cm nad zemou. 

 

 

 

 

Zobrazenie mriežky:

Balkonové tulipány zmes 17ks

(0)
Objednávky (0)

K symbolom jari určite patria tulipány, prinášajú do záhrad sfarbenie, ktoré zachytí každého zrak, pestré, krásne kvietky, ktoré si môžete u nás zakúpiť a vypestovať. Balkonová zmes tulipánov je vynim..

7,20 €

Black Hero tulipán veľký tmavo fialový 7ks bal.

(0)
Objednávky (0)

Krásný tmavo fialový až gaštanovo čierný tulipán patrí medzi pestrú dekoráciu do každej záhrady, výborné na rez. Jeho nezvyčajné sfarbenie, lesklé a plné kvietky, odroda patrí medzi pivonkové druhy. R..

5,00 €

Botanická zmes tulipánov 6 ks

(0)
Objednávky (0)

K symbolom jari určite patria tulipány, prinášajú do záhrad sfarbenie, ktoré zachytí každého zrak, pestré, krásne kvietky, ktoré si môžete u nás zakúpiť a vypestovať. Botanická zmes dodá Vašej záhrade..

2,40 €

Claudia tulipán liliokvetý rúžovo biely 7ks bal.

(0)
Objednávky (1)

Claudia tulipán patrí medzi liliokvetý rúžovo biely tulipán, veľmi spoľahlivý s hrubou stonkou, krásne na skupinovú výsadbu a v skalkách. Jeho dvojité sfarbenie je krásne aj do váz či kytíc. Odroda do..

3,50 €

Duhová zmes tulipánov 25 ks

(0)
Objednávky (0)

K symbolom jari určite patria tulipány, prinášajú do záhrad sfarbenie, ktoré zachytí každého zrak, pestré, krásne kvietky, ktoré si môžete u nás zakúpiť a vypestovať. Duhová zmes dodá Vašej záhrade ih..

5,30 €

Fire Wings tulipán červeno žltý ľaliokvetý 7ks bal.

(0)
Objednávky (0)

Fire Wings je krásny ľaliokvetý tulipán s ohnivým sfarbením do žlta a červena. Tento výrazný tulipán je výborné sadiť aj do skupín, kde vynikne jeho sfarbenie. Dorastá do 55 cm a kvitne v období apríl..

4,40 €

Lilac Dreams tulipán mix fialové ružovo-biele 7ks bal.

(0)
Objednávky (0)

Lilac Dreams patrí medzi kráľovské tulipány, jeho dvojité zafarbenie do fialova a rúžovo-biela prináša do záhrad krásne sfarbenie, výborné na rez do kýtíc či váz. Pri pestovaní v skupinkách sfarbenie ..

4,90 €

Night Club tulipán ružový 7ks bal.

(0)
Objednávky (4)

Night Club tulipán má klasické ružové sfarbenie, kde sa nájde v jednoduchosti je krása. Táto krásna odroda rastie kvitne v období mája, dorastá do 50 cm.  Planujte Vaš nákup najviac 1 mesiac pred v..

4,60 €

Queen of Night tulipán veľkokvetý karmínovo čierny 7ks bal.

(0)
Objednávky (6)

Queen of Night tulipán patrí medzi najtmavšie odrody s veľkými kvietkami, a spoľahlivým vzrastom. Odroda kvitne počas apríla a mája, dorastá do 30-50cm. Neobyčajné sfarbenie, krásne na pestovanie v sk..

3,60 €

Red dress tulipán červený 7ks bal.

(0)
Objednávky (4)

Red dress je krásny do sýto červena sfarbený tulipán, výborný na pestovanie aj do skaliek, maj oválne kvietky, nižšieho vzrastu, do 30-40 cm.  Planujte Vaš nákup najviac 1 mesiac pred výsadbou, ale..

4,40 €

Rotkappchen tulipány kompaktný červený 17ks

(0)
Objednávky (0)

Rotkappchen tulipány známe aj ako Červená karkulka, patria medzi nevyčajné krásne sýto červený odrody, ktoré majú krásny kompaktný vzrast. Dorastá do 20 cm, vhodná na stanovište na slnku a v polotieni..

5,80 €
Na dotaz

Apeldoorn tulipán klasický červený 7ks bal.

(0)
Objednávky (6)

Apeldoorn patrí medzi klasické červené tulipány, veľmi odolné a a spoľahlivé, dorastá až do 60 cm. Jeho kvietky majú pyramidálny tvar, vhodné na výsadbu v skupinkách a v skalkách kde vynikne sfarbenie..

Zobrazenie 1 až 12 z 16 (2 stránok)