Nugetka fazuľa skorá kríčková osivá Semo

Nugetka fazuľa skorá kríčková osivá Semo

Počet hodnotení: 0 Objednávky (2)
0,81€
Kód produktu: 5995
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

7 g. Hnedo béžové fazule, všestranné využitie. NOVÉ. Vlastnosti odrody. Skorá fazuľa kríčková Nugetka  so žltými lúskami dlhé  15 cm, ktorá dorastá do výšky 35 - 40 cm. Vysievame v máji - júni do hĺbky 5 - 8 cm do vyhriatej p...

Dostupné možnosti

Popis produktu

7 g. Hnedo béžové fazule, všestranné využitie. NOVÉ.

Vlastnosti odrody.

Skorá fazuľa kríčková Nugetka  so žltými lúskami dlhé  15 cm, ktorá dorastá do výšky 35 - 40 cm. Vysievame v máji - júni do hĺbky 5 - 8 cm do vyhriatej pôdy minimálne 9°C. Spon aspoň 30 x 40 cm. Odroda má hnedo béžové sfarbenie semien, ktorá je mnohostranne využiteľná v zrelom ( suché zrná na varenie ) a aj nezrelom stave tzv. voskovej zrelosti. Poskytuje výbornú surovinu na kuchynské spracovanie a aj konzervovanie. Vyžaduje dostatočné zalievanie. Môžeme postupne zberať od júla až do septembra.

Pestovanie.

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy s výhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ju zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, ak teplota pôdy neklesá pod 10 stupňov C a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 - 8 cm u fazule tyčkovej. Kultivujeme iba do začiatku kvetu, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje padanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvetu a v suchých rokoch zvyšuje úrodu strukov. HTS 200 - 320 g. 1 g osiva obsahuje 4 - 5 semien.  

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Dahli jahody veľmi skoré multipack 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks
Elán F1 stálerodiaca jahoda kvetináč 11cm