Hrušky zakrpatené balkónové

Hrušky zakrpatené balkónové

Zakrpatené ovocné stromky

Zakrpatené (balkónové) ovocné stromky alebo známe ako trpasličie stromčeky, sú stromčeky s prirodzene nízkym a pomalým vzrastom.
Tieto stromky dorastajú do 1.5 - 2 m a tým sú výborné do malých záhrad. Vďaka ich kompaktnému vzrastu nezaberajú veľa miesta,ľahko sa oberajú plody a udržiavajú. Dajú sa pestovať aj v nádobách na terasách alebo balkónoch. Veľkosť nádoby závisí od výšky stromku,
väčšia nádoba prospieva rastu koreňom a ich zásobe živín a vody.
Tieto stromčeky potrebujú výživnú pôdu s dostatkom živín, dobre odvodnená. Pre dobrú závlahu sa pridáva na vrch substrátu mulčovacia kôra, dekoračný štrk alebo kokosové vlákno. Vďaka týmto produktom, netrpí stromček častým vyschnutím, a dodáva stromčeku dekoratívny vzhľad.
Pri ťažkom substráte sa odporúča primiešať perlit. Ak zvolíte nádobu
treba vybrať tú so spodnou drenážou a s otvorom na spodku. Zalievať ich treba častejšie, 2-3 krát týždenne až denne, v závislosti od počasia, polohy, veternostných podmienok a veľkosti nádoby.
Pri počasí treba brať v úvahu horúce dni, tie dokážu stromček vyschnúť za deň. Poloha a poveternostné podmienky, v prípade silného vetru a silného slnka, prichádza k vyschínaniu rýchlejšie. Pričom veľká nádoba pomaljšie schne ako malá nádoba.
Zväčšovať nádobu sa odporúča každé 2 roky, zmena nádoby je dobrá hlavne aj pre prestrihávanie koreňov. Dôležité je aj výmena substrátu, dodať nový kompostový substrát pomôže stromčeku načerpať novú energiu. Pri poškodených alebo odstrihnutých treba ranu ošetriť na uzatváranie rán, aby sa zabránilo vniknutiu patogénov do rastliny. 
Na stromček treba myslieť aj počas zimných mesiacov, ako ho ochrániť pred namrznutím koreňového systému. A aby mal stále prístup k miernej zálievke. V záhradníckych potrebách nádjete niekoľko produktov, ktoré môžete využiť, a tak ochrániť Váš stromček.
Strihanie je pre stromčeky jednoročné nepostrádateľné. V prvom roku sa koncetrujeme aby sa stromček dobre zakonáril. Preto sa skracuje špičiak na cca 40 cm od zeme. Od druhého roku sa nechávajú aspoň 3 silné vetvy, ktoré sa skrátia na približne 20 cm od kmeňa.
Neskôr prichádza na rad hnojenie. To je vhodné pre stromčeky rastúce voľne a v nádobách aj častejšie. Využívajú sa hnojivá, tieto hnojivá majú špeciálne inštrukcie a uvádzajú množstvo, a sezónu, ktorá je vhodná.

Zobrazenie mriežky:
Nie je skladom

Condo hruška zakrpatená balkónová kontajner C5L

(0)
Objednávky (3)

Naštepená je na podpníku Dula A. Condo je jesenná hurška, ktorá ma pomalý až stredne silný rast, kvet je diploidný, stredne neskorý až neskorý, iba málo chúlostivý voči mrazu. Plody odrody sú stredné ..

Nie je skladom

Luisa podzimná hruška zakrpatená kontajner C7,5L

(0)
Objednávky (2)

Luisa patrí medzi podzimné odrody s kompaktným vzrastom. Má zeleno žlté plody s aromatickou príchuťou a šťavnatou dužinou. Jej vzrast je pomalý, vytvára pyramidálne koruny s krátkym plodným drevom. Po..

Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)