Mirabelky ovocný strom

Mirabelky ovocný strom

Mirabelky majú menšie guľaté plody so zlatožltým zafarbením a žltou dužinou.

Poloha je dôležitá aby bola chránená, teplá a s dostatočnou vlhkosťou. Pôda by mala byť hlinitá, hlinito-piesočnatá alebo priepustná ílová so živinami. Najlepšie slivkám vyhovuje nadmorská výška do - s priemernou ročnou teplotou 7-8°C. Strom sa vysádza pošas jesene, kocnom októbra až začiatkom novembra. Dôležitá je ochrana stromku voči šárke, ktorá spôsobuje nekvalitnosť plodov, ich predčasné dozrievanie a opadanie. Ďalšia ochrana je potrebná voči voškám. Choré stromy sa likvidujú.

Zobrazenie mriežky:

Aprimira marhuľa mirabelka kríženec podpník myrobalán prostokorenná

(0)
Objednávky (15)

Aprimira je kríženec marhule Orangered a mirabelky von Herrenhausen. Má pevnú dužinu oranžovo žltej farby s typickou marhuľovou arómou. Chuť je korenistá, aromatická, sladká. Jadro plodu je malé a bez..

17,00 €

Nancyská mirabelka samoopelivá prostokorenná podpník St. Julien

(0)
Objednávky (36)

Mirabelka Nancyská má pôvod z Francúzska, plody majú vysoký obsah cukru, vhodné na pálenie. Je to nenáročná, samoopelivá odroda. Má stredne bujný vzrast, je vysoko a pravidelne úrodná. Malé plody (7-1..

14,00 €
Nie je skladom

Bellamira mirabelka neskoršia

(0)
Objednávky (15)

Bellamira je veľkoplodá (18g) mirabelka, úrodnosť má vysokú a plody po dozretí nepadajú. Zlatožlté ovocie s červeným líčkom má výbornú, šťavnatú dužinu s veľmi dobrou, sladkou chuťou. Patrí k neskorší..

Na dotaz

Zibarte divoká slivka na pálenie kontajner C10L

(0)
Objednávky (9)

Zibarte je podobná mirabelke žltá až modrá divoká slivka, ktorá už stovky rokov rastie v Bavorsku v Čiernom lese a skoro upadla do zabudnutia. Prvé zmienky siahajú až k rokom 1000 nášho letopočtu. Je ..

Zobrazenie 1 až 4 z 4 (1 stránok)