Čerešne zakrpatené balkónové

Čerešne zakrpatené balkónové

Zakrpatené ovocné stromky Zakrpatené (balkónové) ovocné stromky alebo známe ako trpasličie stromčeky, sú stromčeky s prirodzene nízkym a pomalým vzrastom. Tieto stromky dorastajú do 1.5 - 2 m a tým sú výborné do malých záhrad. Vďaka ich kompaktnému vzrastu nezaberajú veľa miesta,ľahko sa oberajú plody a udržiavajú. Dajú sa pestovať aj v nádobách na terasách alebo balkónoch. Veľkosť nádoby závisí od výšky stromku, väčšia nádoba prospieva rastu koreňom a ich zásobe živín a vody. Tieto stromčeky potrebujú výživnú pôdu s dostatkom živín, dobre odvodnená. Pre dobrú závlahu sa pridáva na vrch substrátu mulčovacia kôra, dekoračný štrk alebo kokosové vlákno. Vďaka týmto produktom, netrpí stromček častým vyschnutím, a dodáva stromčeku dekoratívny vzhľad. Pri ťažkom substráte sa odporúča primiešať perlit. Ak zvolíte nádobu treba vybrať tú so spodnou drenážou a s otvorom na spodku. Zalievať ich treba častejšie, 2-3 krát týždenne až denne, v závislosti od počasia, polohy, veternostných podmienok a veľkosti nádoby. Pri počasí treba brať v úvahu horúce dni, tie dokážu stromček vyschnúť za deň. Poloha a poveternostné podmienky, v prípade silného vetru a silného slnka, prichádza k vyschínaniu rýchlejšie. Pričom veľká nádoba pomaljšie schne ako malá nádoba. Zväčšovať nádobu sa odporúča každé 2 roky, zmena nádoby je dobrá hlavne aj pre prestrihávanie koreňov. Dôležité je aj výmena substrátu, dodať nový kompostový substrát pomôže stromčeku načerpať novú energiu. Na stromček treba myslieť aj počas zimných mesiacov, ako ho ochrániť pred namrznutím koreňového systému. A aby mal stále prístup k miernej zálievke. V záhradníckych potrebách nádjete niekoľko produktov, ktoré môžete využiť, a tak ochrániť Váš stromček. Strihanie je pre stromčeky jednoročné nepostrádateľné. V prvom roku sa koncetrujeme aby sa stromček dobre zakonáril. Preto sa skracuje špičiak na cca 40 cm od zeme. Od druhého roku sa nechávajú aspoň 3 silné vetvy, ktoré sa skrátia na približne 20 cm od kmeňa. Neskôr prichádza na rad hnojenie. To je vhodné pre stromčeky rastúce voľne a v nádobách aj častejšie. Využívajú sa hnojivá, tieto hnojivá majú špeciálne inštrukcie a uvádzajú množstvo, a sezónu, ktorá je vhodná.

Zobrazenie mriežky:

Summit čerešna chrupka podpník Colt kontajner

(0)
Objednávky (10)

Čerešna Summit má veľké plody (13g) výbornej chuti a vysokú úrodnosť. Zafarbenie plodov je tmavo-červená a dozrieva koncom júna až začiatkom júla. Plody nepraskajú, výborné aj na prepravu, srdcového t..

30,00 €
Na sklade

Sylvia čerešňa kontajner C5L podpník Gisela6

(0)
Objednávky (6)

Odroda veľmi dobre obrastá plodnostným drevo. Prichádza skoro do rodivosti, má pravidelnú a úrodnosť, pre zvýšenie úrody a kvality plodov, je dobré mať poblízku ešte inú odrodu. Plody má stredne veľké..

Na dotaz

Early Korvik čerešňa chrupka nepraská nehnije podpník Colt prostokorenná

(0)
Objednávky (5)

Čerešňa Early Korvik, novinka vyšľachtená v Českej republike. Odroda má vysokú odolnosť proti praskaniu a hnilobe. Rastie stredne silno a vytvára dokonalú korunu. Pestovanie je mimoriadne nenáročné. D..

Kordia čerešňa chrupka veľké plody podpník Gisela5 prostokorenná

(0)
Objednávky (4)

 Čerešňa Kordia je známa pre svoju vysokú kvalitu, veľké plody výbornej a špecifickej chuťi a vysokej tuhosti. Má veľké karmínovočervené až hnedo-červené srdcové plody. Dužina je tuhá (chrupka), červe..

13,00 €
Na dotaz

Lapins čerešňa zakrslá samoopelivá podpník Gisela 3 kontajner C5L

(0)
Objednávky (43)

Čerešňa Lapins patrí medzi jednu z najlepších samoopelivých odrôd s veľkými ( asi 8,5g ), chutnými plodmi. Je známa pre svoje kvalitné plody a dobrý zdravotný stav stromu. Vznikla krížením odrôd Van x..

Nie je skladom

Sunburst čerešňa chrupka samoopelivá

(0)
Objednávky (25)

Je naštepená na podpníku Gisela 5. Čerešňa Sunburst je samoopelivá, obľúbená odroda s vysokou a pravidelnou úrodnosťou a veľmi tmavými plodmi až čierno-červenej farby, guľatého tvaru. Chuť je výborná ..

Nie je skladom

Victoria čerešňa samoopelivá stĺpovitá kontajner C6L podpník Colt

(0)
Objednávky (2)

Stĺpcovito rastúca samoopelivá čerešňa Victoria je vďaka kompaktnému rastu a slabo rastúcemu podpníku vhodná k stĺpovitému zapestovaniu. Plodí začiatkom júla 4-5 čerešňový týždeň a úroda je bohatá. Pl..

Zobrazenie 1 až 7 z 7 (1 stránok)