Phantom hydrangea paniculata hortenzia C3L

Phantom hydrangea paniculata hortenzia C3L

Počet hodnotení: 0 Objednávky (25)
16,00 €
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 300320004
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Phantom hydrangea hortenzia má krásne, veľké kvety sfarbené do bielo-krémová. Dorastá do 2.5m výšky aj šírky.  Hydrangea paniculate alebo hortenzia metlinatá je druh hortenzie, ktorý má zelené, zubkovité listy a kvety sterilné, vzpriamen...

Popis produktu

Phantom hydrangea hortenzia má krásne, veľké kvety sfarbené do bielo-krémová. Dorastá do 2.5m výšky aj šírky. 

Hydrangea paniculate alebo hortenzia metlinatá je druh hortenzie, ktorý má zelené, zubkovité listy a kvety sterilné, vzpriamené, kónického tvaru, ktoré kvitnú v polovici leta až do skorej jesene. 

Pri hortenziách je dôležité stanovište, odporúča sa polotieň a dobre chránené miesto pred silným vetrom. Treba brať do úvahy sfarbenie kvetu, tie ktoré majú výrazne sfarbenie, potrebujú viac slnka. Dávať pozor si treba hlavne na jarné slnko, ktoré prichádza po nočných mrazoch, môžete ker zabaliť do materiálu a tým chrániť pred silnými lúčmi. Pre hortenzie je veľmi dobrá vlhká pôda, s dobrými živinami. Priame slnko toleruje pri dobrej závlahe, pokiaľ Vám začnú hnednúť konce listov, treba premiestniť do polotieňa.

Kyslá pôda napomáha k lepšiemu rastu a sfarbeniu, rozlišujeme modré a ružové sfarbenie. Kyslá pôda pôsobí aj na sfarbenie kvetu, na modré sfarbenie kvetu sa využíva špeciálny substrát. Čím je pôda viac zásaditá, tým je farba bledšia, do ružova. Pri nedostatočnom prekyslení hortenzia môže zmeniť farbu z modrej na ružovú. Pôda je dobrá ľahká a priepustná. Kyslosť pôdy vyhovuje 4-6 ph. 

Rastlina je mrazuodolná, do - 10°C, cez zimu je dobré rastlinu zakryť materiálom, pokiaľ ju nie je možné premiestniť na chránené miesto. Je dobré polievanie aj počas zimy, aby koreň nevyschol. V období rastu a kvitnutia je závlaha nevyhnutná, aby hortenzia neukončila predčasne svoj rast.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Bravura jahoda stálerodiaca málo náchylna multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks