Bhut Jolokia Red paprika pálivá extrémne

Bhut Jolokia Red paprika pálivá extrémne

Počet hodnotení: 0 Objednávky (12)
3,37 €
Výrobca: Semo semená
Kód produktu: 24122019002
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Paprika Bhut Jolokia je extrémne pálivá paprička. Rastlina dorastá okolo 100 až 150 cm. Plody sú 5 až 8,5 cm dlhé a 2,5 až 3 cm široké, so slabou krehkou stenou a hladkým povrchom, dozrievajúcou od zelenej do červeno oranžovej far...

Dostupné možnosti

Popis produktu

Paprika Bhut Jolokia je extrémne pálivá paprička. Rastlina dorastá okolo 100 až 150 cm. Plody sú 5 až 8,5 cm dlhé a 2,5 až 3 cm široké, so slabou krehkou stenou a hladkým povrchom, dozrievajúcou od zelenej do červeno oranžovej farby. V dozretých plodoch po rozrezaní môžeme často sledovať na vnútornej stene olejovité zažltnuté kvapky, ktoré pália i na pokožke, pretože obsahujú vysoký podiel capsaicinu. Chuť zrelých plodov môžeme charakterizovať ako zo začiatku suchou, s výrazným ovocným nádychom a s rýchlym nástupom veľmi ostrej pálivosti.

Chuťou a ostrosťou sa táto paprička dá prirovnať k ozajstnému zázraku. Pálivosť je okolo 1 050 000 jednotiek SHU. Papriky sa využívajú k vareniu indických pokrmov, k nakladaniu či k sušeniu. Ich výnimočná chuť dobre vynikne taktiež v dezertoch. Sú vhodné k príprave extrémne pálivých omáčok.

Bbhut Jolokia byla zapsána v roce 2007 do Guinnessovy knihy rekordů jako nejpálivější paprička na světě. Její prvenství sice již bylo překonáno, ale přesto je tato odrůda velice vyhledávána právě z důvodu její velké, ale relativně přijatelné pálivosti.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks