Cotinus škumpa

Cotinus škumpa

Cotinus po slovensky škumpa je známa ako "dymový krík" vďaka svojej zaujímavej forme našuchorených kvietkov. Je nenáročný na pestovanie a má krásne zafarbenie počas jesene, väčšinou tmavé a fialové, prechádza aj žltou. V priemere dorastá do 3 - 4  m výšky. Kvitnutie začína počas neskorej jari až začiatkom leta do septembra. Sfarbenie je najprv jemne žlté a neskôr prechádza do ružova, kvietky dorastajú do 15 cm. Je to opadavý ker s hustým vzrastom. Poloha, odporúča sa pestovanie na slnku. Pri výsadbe je dôležité brať na úvahu veľkosť jeho kvietkov. Strihanie je vhodné, hlavne pre udržanie formy a odstránenia chorých alebo poškodených vetví. Odporúča sa koncom zimy, začiatkom jari. Je veľmi dobre odolný voči mrazu. Pôda je vhodná dobre odvodnená, ílovitá. Je to veľmi vďačný ker, svojimi kvietkami a sfarbením lístia spestrí každú záhradu osobitne alebo je výborný do živých plotov. 

POZOR! Okrasné rastliny predávame iba na osobný odber.

Zobrazenie mriežky:
Na dotaz

Cotinus coggygria škumpa C2L/ 40-50

(0)
Objednávky (3)

Cotinus coggygria po slovensky škumpa je známa ako "dymový krík" vďaka svojej zaujímavej forme našuchorených kvietkov. Je nenáročný na pestovanie a má krásne zafarbenie počas jesene, väčšinou tmavé a ..

Na dotaz

Golden Spirit / Ancot cotinus coggygria škumpa C3L/ 30-40

(0)
Objednávky (3)

Golden Spirit / Ancot cotinus coggygria po slovensky škumpa táto odroda je známa pre svoje zlaté sfarbenie lístia počas leta, ktoré sa počas jesene mení na burgundy, tmavo červenú. Je nenáročný na pes..

Na dotaz

Grace cotinus coggygria škumpa C3L/ 40-50

(0)
Objednávky (1)

Grace cotinus coggygria škumpa je známa ako "dymový krík" vďaka svojej zaujímavej forme našuchorených kvietkov. Odroda má pekný kompaktný vzrast a krásne fialové sfarbenie lístia, 10 cm dlhé. Je nenár..

Na dotaz

Royal Purple cotinus coggygria škumpa C2L/ 30-40

(0)
Objednávky (5)

Royal Purple cotinus coggygria po slovensky škumpa je známa ako "dymový krík" vďaka svojej zaujímavej forme našuchorených kvietkov. Odroda má pekný kompaktný vzrast a krásne červené sfarbenie lístia. ..

Na dotaz

Rubrifolius Group cotinus coggygria škumpa C3L/ 40-50

(0)
Objednávky (0)

Rubrifolius Group cotinus coggygria po slovensky škumpa je známa ako "dymový krík" vďaka svojej zaujímavej forme našuchorených kvietkov. Odroda má pekný kompaktný vzrast a krásne fialovo červené sfarb..

Zobrazenie 1 až 5 z 5 (1 stránok)