Dong Zao ziziphus jujuba čínská ďatla

Dong Zao ziziphus jujuba čínská ďatla

Počet hodnotení: 0 Objednávky (3)
35,00 €
Kód produktu: 010920210001
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Ziziphus jujuba (čínska ďatla) DONG ZAO je novinka, plody plné vitamínov a stopových prvkov má veľké, oválne, ďatlové sfarbené do krémovo biela až červeno-hneda. Chuť je sladká, veľmi chutná, pripomína ďatle. Dozrieva v polovici októbra a na strom...

Dostupné možnosti

Popis produktu

Ziziphus jujuba (čínska ďatla) DONG ZAO je novinka, plody plné vitamínov a stopových prvkov má veľké, oválne, ďatlové sfarbené do krémovo biela až červeno-hneda. Chuť je sladká, veľmi chutná, pripomína ďatle. Dozrieva v polovici októbra a na strome vydrží aj počas zimy. Sú vhodné na priamy konzum, ale výborne aj na sušenie, želé, kompóty.

Vzrast má silný, vzpriamený a takmer bez tŕňov, Kvitne cez leto, od júna po august. Voči chorobám a škodcom je odolná, pestovanie je možné aj bez chemickej ochrany. bio.

Jujuba čínská je nenáročná subtropická rastlina, v tradičnej čínskej medicíne užívaná už viac ako 4000 rokov. Plody obsahujú antioxidanty, vitamín C, vitamíny skupiny B, karoten, ďalej ešte draslík, železo, vápník, fosfor, horčík, sodík, zinok, mangán, meď, kobalt a jód. Krík jujuby môže dorasť do 10 metrov, rastie veľmi pomaly, na zimu zhadzuje listy a niekedy máva trochu trnité konáre. Vrúbľované odrody dorastajú do 3 - 4 metrov.

Pestovanie
Vhodná na slnečné stanovište, chránené pred severnými vetrami, do priepustnej pôdy, ale znáša dobre aj sucho. Pôda je neprekáža ani s vysokým pH alebo zasolená. Je mrazuodolná do -20C až -25C. V prvých rokoch ju však treba chrániť pred zimou. Rast je silný aj bez vysokej starostlivosti a hnojenie je postačujúce na jar.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks
Aprica  jahoda skorá veľkoplodá multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Dahli jahody veľmi skoré multipack 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks