Red Column pyracantha coccinea hlohyňa C2L/ 30-40

Red Column pyracantha coccinea hlohyňa C2L/ 30-40

Počet hodnotení: 0 Objednávky (1)
8,00 €
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 220620001
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Red Column pyracantha coccinea hlohyňa je známa pre svoj silný vzrast a žiarivé červené bobule. Tvoria sa počas jesene a prinášajú spestrenie záhrad aj počas zimných mesiacov. Je ľahko udržateľný aj ako 1 m až 3 m krík, počas roku dorastá do 40 - ...

Popis produktu

Red Column pyracantha coccinea hlohyňa je známa pre svoj silný vzrast a žiarivé červené bobule. Tvoria sa počas jesene a prinášajú spestrenie záhrad aj počas zimných mesiacov. Je ľahko udržateľný aj ako 1 m až 3 m krík, počas roku dorastá do 40 - 60 cm. 

Pyracantha po slovensky hlohyňa je okrasný, stálozelený ker s bohatou tvorbou dekoratívnych bobúľ, rôznych zafarbení, ktoré prinášajú spestrenie do záhrad aj počas zimy. Na jar, v období mája až júna, kvitnú drobné zhluky kvetiniek, s príjemnou voňou, tie sa sfarbujú do krémovej bielej. Vetvičky majú ostne, tým sú vhodné hlavne do živých plotov, cez ktoré neprejdu zvery. Je atraktívny pre vtákov a kvetinky lákajú včeličky, a tým sa zvyšuje opelivosť v záhradách. Je to nenáročný ker, potreba strihania je nutná pokiaľ si chcete udržať formu. Ťahá sa aj pekne na plotoch alebo múroch. V priemere dorastá do 4 x 4 m bez zastrihnutia. Vhodná na slnko a do polotieňa, v polotieni môže vznikať menej bobúľ. Sadenie na jar alebo jeseň je najlepšie. Na typ pôdy nie je náročný, je vhodná aj do ilových pôd a veľmi suchých pôd bez drenáže. Dôležité je aby bola pôda dobre odvodnená, mierne úrodná, a aby voda nestála na mieste. Pred sadením pridajte v okolí výživnú hlinu a hnojivo, a pridávajte ročne pre hojné kvitnutie. Pri múroch sa sadí 50 cm od steny, aby sa nepoškodili korene a boli lepšie zavodnené, zalievajú sa každých 10 dní. Strihanie sa odporúča ročne s dobrými rukavicami, aby ste sa ochránili pred tŕňmi. Kvietky sa produkujú hlavne na nových výhonkoch, preto sa snažte vyhnúť strihaniu 2 ročných vetví a mladších. Dobré je strihanie vetví, ktoré majú čierne škvrny/ chrasty na plodoch alebo listoch. Nevadí aj keď sa pristrihne viac, najlepšie v polovici jari, dobre sa vie zregenerovať. Odstrániť môžete teda nielen poškodené vetvy, ale i tie, ktoré Vám prekážajú/dlhé vetvy. Pri ťahavých do hora zastrihnite bočné vetvy, ktoré vychádzajú z formy, 2-3 list od spodnej časti. Vetvy sa dobre formujú, nebojte sa zviazania, dobre rámujú dvere aj okná. Ker je možné strihať aj 2-3 krát počas roka. Je dobre mrazuodolný, do - 18 stupňov. 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks kontajner
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec podpník myrobalán prostokorenná
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Bravura jahoda stálerodiaca málo náchylna multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks