Minica kapusta hlávková celoročná 50s

Minica kapusta hlávková celoročná 50s

Počet hodnotení: 0 Objednávky (5)
0,81€
Výrobca: Semo semená
Kód produktu: 5993
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

50 s. Celoročné pestovanie, malá hlávka.Skorá. NOVÉ. Vlastnosti odrody. Minica F1 je skorá malo hlávková kapusta s možnosťou pestovania celoročne. Určená je hlavne pre priamy konzum. Hlávka je guľovitá, mierne špicatá, s hmot...

Dostupné možnosti

Popis produktu

50 s. Celoročné pestovanie, malá hlávka.Skorá. NOVÉ.

Vlastnosti odrody.

Minica F1 je skorá malo hlávková kapusta s možnosťou pestovania celoročne. Určená je hlavne pre priamy konzum. Hlávka je guľovitá, mierne špicatá, s hmotnosťou 0,5 až 1 kg – veľkosť závisí na hustote výsadby. Hlávka kapusty Minica F1 má jemnú vnútornú štruktúru, malý vnútorný hlúb a je veľmi odolná k praskaniu – dlho vydrží na poli a môžeme ju doporučiť i pre stredne dlhé skladovanie. Pre jarné pestovanie sejeme od januára do apríla a pre letné pestovanie od apríla do júna. Predpestované sadenice vysádzame do voľnej pôdy od marca do júla. Sadíme v spone 40 x 40 cm. Zberať môžeme od júna do októbra.

Pestovanie.

Kapusta vyžaduje úrodné pôdy s dobrou zásobou živín a vysokou vododržnosťou. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskorú a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapustu zaraďujeme do prvej trate. Skoré odrody pestujeme z predpestovanej sadby, neskoré môžeme vysievať tiež priamo na stanovisko. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2 °C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%). HTS 3 - 5 g. 1 g osiva obsahuje 200 - 300 semien. Spon: skoré 50 x 50 cm, neskoré 60 x 60 - 70cm.  

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Dahli jahody veľmi skoré multipack 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks
Elán F1 stálerodiaca jahoda kvetináč 11cm