Angelia Facélia vratičolistá Phacelia 30g

Angelia Facélia vratičolistá Phacelia 30g

Počet hodnotení: 0 Objednávky (6)
1,95 €
Kód produktu: 5260
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

NOVÉ. Na zelené hnojenie a mnoho ďaľších výhod. 30 g. Vlastnosti odrody.   Facélia vratičolistá po latinsky Phacelia tanacetifolia Benth chráni pôdu pred vysýchaním a potláča rozvoj háďatok. Je rých...

Popis produktu

NOVÉ. Na zelené hnojenie a mnoho ďaľších výhod. 30 g.

Vlastnosti odrody.

 

Facélia vratičolistá po latinsky Phacelia tanacetifolia Benth chráni pôdu pred vysýchaním a potláča rozvoj háďatok. Je rýchlorastúca, vysoko medonosná rastlina. Dáva veľa zelenej hmoty. Kvitne na fialovo. Používame aj ako medziplodinu, vysievame počas vegetácie na voľnú plochu. Výsevok : 4g/m2. Po vzídení zaorávame. Nahrádza organické hnojivo, čím zlepšuje pôdu.

Facéliu (Phacelia) Angelia môžme bez problémov sadiť po rôznych plodinách. Je to veľmi vhodná sorta na bezproblémové mulčovanie, čím zabraňujeme erózii spôsobenej vetrom alebo vodou. Hneď po vysiatí nadobúda zelenú hmotu, ktorú môžeme použiť na zelené hnojenie. Zabraňuje rastu burín svojím kompaktným rastom. Kvet je veľmi medonosný, sadíme ju aj kvôli včelám. Facélia je iba ako mladá rastlina rezistnetná voči mrazu, už staršie rastliny aj pri malom mraze vymŕzajú.

 

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!