Albina Brassica rapa Vodnica okrúhlica 1,5g

Albina Brassica rapa Vodnica okrúhlica 1,5g

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
Kód produktu: 2410
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Zel-Seed. 1,5gVlastnosti odrody.Skorá výnosná odroda s bielou guľovitou až plocho guľovitou buľvou, s mierne pozvoľným prechodom do hlavného korienka, bez korkovitostí a postranných korienkov. Je značne odolná proti hubovateniu duž...

Popis produktu

Zel-Seed. 1,5g

Vlastnosti odrody.

Skorá výnosná odroda s bielou guľovitou až plocho guľovitou buľvou, s mierne pozvoľným prechodom do hlavného korienka, bez korkovitostí a postranných korienkov. Je značne odolná proti hubovateniu dužniny. Biela dužina je jemná, príjemnej nasladlej chuti. Hodí sa k priamemu konzumu i ku spracovaniu (napr. prekvašovanie). Z augustových výsevov je vhodná i pre skladovanie. Vysieva sa predovšetkým ako medzi plodina. Zo 100 m2 môžeme pozberať až 150 - 200 kg buliev.

Pestovanie.

Nenáročná zelenina, ktorej sa darí vo všetkých zeleninárskych pôdach, najlepšie sa hodí pôdy stredne ťažké s primeranou vlhkosťou. Vyhovuje jej vlhšie ovzdušie. Vysievame od marca do konca augusta do riadkov vzdialených 30 cm a rastliny vyjednotíme na 15 cm. Pri vzchádzaní je nutno venovať pozornosť ochrane proti dřepčíkům a voškám. Vegetačná doba je 70 - 90 dní.

HTS 3 - 4 g.
1 g semena obsahuje 300 semien.

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!