Hrachor siaty cereália strukovina semená 100 g

Hrachor siaty cereália strukovina semená 100 g

Počet hodnotení: 0 Objednávky (26)
3,30 €
Výrobca: Semo semená
Kód produktu: 220120220006
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Hrachor je takmer zabudnutá strukovina. Výživná hodnota hrachoru siateho je veľká vzhľadom na obsah bielkovín (v kilograme hmoty približne 280 až 300 gramov). Nezastupiteľné sú najmä aminokyseliny lyzín, metionín, tryptofán a argi...

Popis produktu

Hrachor je takmer zabudnutá strukovina. Výživná hodnota hrachoru siateho je veľká vzhľadom na obsah bielkovín (v kilograme hmoty približne 280 až 300 gramov). Nezastupiteľné sú najmä aminokyseliny lyzín, metionín, tryptofán a arginín.
Hrachor siaty je stredne skorá odroda. Hrachor ako jednu z mála plodín môžete pestovať aj po sebe na rovnakom záhone. Pestujeme v teplejších oblastiach, vyhovuje mu sucho. Nemá zvláštne nároky na kvalitu pôdy. Rastlina má poloostrovný rastový zvyk, ktorý produkuje sploštené struky, z ktorých každá obsahuje 2-5 bielych alebo béžových semien. Vysieva sa na jeseň alebo skoro na jar, do riadkov 40-50 cm od seba vzdialených pomocou 15 g osiva na meter štvorcový. Zberáme už na začiatku leta. Využívame ich na prípravu polievok, prívarkov, kaší, ale dá sa využiť ako pomletý s primiešaním múky z obilnín na upečenie chleba. Mal by sa konzumovať len uvarený.

VÝSEV:  FEBRUÁR – APRÍL

OKTÓBER – NOVEMBER

ZBER:   JÚL – SEPTEMBER

 

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Compacta marhuľa  samoopelivá letná prostokorenná podpník myrobalán
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks