Moruša biela štepená kmienik 100-120cm kontaJner C4,5L

Moruša biela štepená kmienik 100-120cm kontaJner C4,5L

Počet hodnotení: 0 Objednávky (5)
Kód produktu: 030820230001
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Moruša (Morus alba) Biela štepená pochádza z Číny a má sladké plody, podlhovasté a podobné maline. Dorastá do výšky 10m (rezom sa dá udržať aj nižšie), zber plodov nie je komplikovaný, stačí rozprestrieť fóliu pod stromček a zatrepať korunov. Plod...

Popis produktu

Moruša (Morus alba) Biela štepená pochádza z Číny a má sladké plody, podlhovasté a podobné maline. Dorastá do výšky 10m (rezom sa dá udržať aj nižšie), zber plodov nie je komplikovaný, stačí rozprestrieť fóliu pod stromček a zatrepať korunov. Plody dozrievajú začiatkom leta, od júna. 

Moruša patrila dlhú dobu medzi naše tradičné ovocie, ktoré sa postupom času vytratilo. V tejto dobe sa dostáva viac a viac do povedomia. Patrí medzi medonostné rastliny s podlhovastými plodami, podobnými maline. Preto sa nazýva aj ako stromový malina. Je nenáročná na pestovanie, bez chemickej ochrany, vhodná do južných svahov s vlhkými pôdami. Z jedného stromku je možné získať z 70-100 kg sladkokyslých plodov. Majú liečivé, protizápalové účinky, využívajú sa nielen plody, ale i listy či kôra. Moruša má čierne (morus nigra), biele ( morus alba) a červené (morus rubra) sfarbené plody.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Bravura jahoda stálerodiaca málo náchylna multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks