Moruša previsla čiernoplodá kontajner C5L výška kmienika 200cm

Moruša previsla čiernoplodá kontajner C5L výška kmienika 200cm

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
80,00€
Kód produktu: 080620210001
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Moruša (Morus nigra) Pendula je previslá odroda, ktorá má nízky dorast ( do 3m).  Patrí medzi najviac obľúbené odrody a vďaka svojej previslosti má aj okrasný efekt. Má lesklé, 15 cm dlhé, zelené listy a pred opadaním sa sfarbujú do žlta. Dozrieva...

Popis produktu

Moruša (Morus nigra) Pendula je previslá odroda, ktorá má nízky dorast ( do 3m).  Patrí medzi najviac obľúbené odrody a vďaka svojej previslosti má aj okrasný efekt. Má lesklé, 15 cm dlhé, zelené listy a pred opadaním sa sfarbujú do žlta. Dozrieva od polovici leta a má krásne, veľké čierne plody. Skladovanie nie je odporúčané, ale spracovanie plodov na marmelády, dezerty či šťavy je výborná alternatíva. Chuť je sladká.

Moruša patrila dlhú dobu medzi naše tradičné ovocie, ktoré sa postupom času vytratilo. V tejto dobe sa dostáva viac a viac do povedomia. Patrí medzi medonostné rastliny s podlhovastými plodami, podobnými maline. Preto sa nazýva aj ako stromový malina. Je nenáročná na pestovanie, bez chemickej ochrany, vhodná do južných svahov s vlhkými pôdami. Z jedného stromku je možné získať z 70-100 kg sladkokyslých plodov. Majú liečivé, protizápalové účinky, využívajú sa nielen plody, ale i listy či kôra. Moruša má čierne (morus nigra), biele ( morus alba) a červené (morus rubra) sfarbené plody.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Elán F1 stálerodiaca jahoda kvetináč 11cm
Elsanta jahoda stredne skorá kontajner
Evie 2 jahody stálerodiace kontajnerovane
Ostara jahoda stálerodiaca aromatická kontajner
Zibarte divoká slivka na pálenie kontajner C10L
Altess  jahoda stálerodiaca nenáročná multiplat 10ks