Cipressino oliva európska samoopelivá

Cipressino oliva európska samoopelivá

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
Kód produktu: 0518001
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Oliva európska Cipressino je to nový stálozelený, veľký ker až malý strom, ktorý pochádza z Talianska.  Má vzrast rovne vzpriamený a dorastá do výšky a šírky 400cm. Má modro-zelené listy, 2-10cm dlhé so žlto bielymi kvetmi, s príjemnou voňou, kvit...

Popis produktu

Oliva európska Cipressino je to nový stálozelený, veľký ker až malý strom, ktorý pochádza z Talianska.  Má vzrast rovne vzpriamený a dorastá do výšky a šírky 400cm. Má modro-zelené listy, 2-10cm dlhé so žlto bielymi kvetmi, s príjemnou voňou, kvitnú v apríli až v máji. Kôra stromku je z počiatku hladká a neskôč popraskaná. 
Plody sú olivy, 1-2 cm dhé, sfarbenie menia od zelena až do čierna a prechádza aj cez purpurova. 
Pôda je vhodná vlhká, hlbková, vápenatá a slnečné, chránené stanovište vhodná. 
Odroda je nový typ, ktorý je robustný, vytrvalý a málo ciltivý na vietor. Má dekoratívny charakter, prináša stredomorskú atmosféru do vašej záhrady. Najlepšie sa pestuje v črepníkoch. Využíva sa aj ako živý plot. Je samoopelivá rastlina. Drevo je vysoko cenenné, odolné s výraznou vôňou. 

Vhodná od 7 ˚C do 20 ˚C. Zalieva sa len v mierne vlhkom substráte a v lete sa polieva denne. Pri presádzaní potrebuje dobre priepustný substrát, presádza sa každé 2-3 roky.

Zaštipávanie mladej olivy je počas celého roka, striháva sa na 3-4 nódia. Pri udržiavacom rezu na 1-2 nódia. Oliva rastie pomaly, dôležité je často zastrihnúť hlavný výhonok. Drôty sa používajú pri tvarovaní, ale nie dlho (3-4 mesiace), môžú vzrásť do rastliny. Hnojenie je od jari do jesenne 1krát/2týždne, v zime 1krát/mesačne.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Detvan ríbezla červená poloskorá sladkokyslá
Elsanta jahoda stredne skorá multipack 10 ks
Evie 2 jahody stálerodiace kontajner P9 1 ks
Florence jahoda neskorá multiplat 10ks