Cipressino oliva európska samoopelivá

Cipressino oliva európska samoopelivá

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
Kód produktu: 0518001
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Oliva európska Cipressino je to nový stálozelený, veľký ker až malý strom, ktorý pochádza z Talianska.  Má vzrast rovne vzpriamený a dorastá do výšky a šírky 400cm. Má modro-zelené listy, 2-10cm dlhé so žlto bielymi kvetmi, s príjemnou voňou, kvit...

Popis produktu

Oliva európska Cipressino je to nový stálozelený, veľký ker až malý strom, ktorý pochádza z Talianska.  Má vzrast rovne vzpriamený a dorastá do výšky a šírky 400cm. Má modro-zelené listy, 2-10cm dlhé so žlto bielymi kvetmi, s príjemnou voňou, kvitnú v apríli až v máji. Kôra stromku je z počiatku hladká a neskôč popraskaná. 
Plody sú olivy, 1-2 cm dhé, sfarbenie menia od zelena až do čierna a prechádza aj cez purpurova. 
Pôda je vhodná vlhká, hlbková, vápenatá a slnečné, chránené stanovište vhodná. 
Odroda je nový typ, ktorý je robustný, vytrvalý a málo ciltivý na vietor. Má dekoratívny charakter, prináša stredomorskú atmosféru do vašej záhrady. Najlepšie sa pestuje v črepníkoch. Využíva sa aj ako živý plot. Je samoopelivá rastlina. Drevo je vysoko cenenné, odolné s výraznou vôňou. 

Vhodná od 7 ˚C do 20 ˚C. Zalieva sa len v mierne vlhkom substráte a v lete sa polieva denne. Pri presádzaní potrebuje dobre priepustný substrát, presádza sa každé 2-3 roky.

Zaštipávanie mladej olivy je počas celého roka, striháva sa na 3-4 nódia. Pri udržiavacom rezu na 1-2 nódia. Oliva rastie pomaly, dôležité je často zastrihnúť hlavný výhonok. Drôty sa používajú pri tvarovaní, ale nie dlho (3-4 mesiace), môžú vzrásť do rastliny. Hnojenie je od jari do jesenne 1krát/2týždne, v zime 1krát/mesačne.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Dahli jahody veľmi skoré multipack 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks
Elán F1 stálerodiaca jahoda kvetináč 11cm