All Summer Red Weigela vajgela C3L/ 30-40

All Summer Red Weigela vajgela C3L/ 30-40

Počet hodnotení: 0 Objednávky (7)
13,00€
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 120520001
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

All Summer Red Weigela vajgela je to opadavý ker, má kompaktnejší vzrast, kvitne počas celého leta od Apríla až do Októbra. Listy majú zelené sfarbenie a kvety krásne žiarivú červenú.  Weigela po slovensky vajgela patrí medzi jednoducho ...

Popis produktu

All Summer Red Weigela vajgela je to opadavý ker, má kompaktnejší vzrast, kvitne počas celého leta od Apríla až do Októbra. Listy majú zelené sfarbenie a kvety krásne žiarivú červenú. 

Weigela po slovensky vajgela patrí medzi jednoducho pestované okrasné kry s oblúkovitými výhonkami, bohato rodí krásne žiarivé kvety od jari aj počas leta. Kvety majú podlhovastý tvar, podobný hudobnému nástroju, trúby alebo zvončeku, a príjemnú vôňu. Na výber sú rôzne variácie odrôd, rôzne veľkosti, vhodné do malých aj väčších záhrad. Hlavne je pri sadení vybrať správne miesto na sadenie a zalievanie. V priemere dorastá ker do 1.75 m výšky aj šírky, preto pri sadení je dôležité vybrať miesto, ktoré umožňuje kru sa rozrásť do plnosti. Vhodný je slnečné stanovište a aj polotieň, čím viac slnka, tým bohatšie kvitnutie. Dobre odvodnená pôda a vlhká je najlepšia pre rast. Ker treba chrániť pred silným vetrom, ale celkovo je to mrazuodolný ker. Starostlivosť zahŕňa aj strihanie, po jarnom kvete je dobrý ľahký strih a koncom zimy je dobré odstrániť staré konáre, čím sa zvýši vitalita kríka a kvitnutie. Hnojenie sa odporúča raz ročne, na konci zimy na podporu kvitnutia. Vhodné sú na výsadbu do živých plotov, skupinky a nízke odrody osobitne alebo do kvetináčov.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Elán F1 stálerodiaca jahoda kvetináč 11cm
Evie 2 jahody stálerodiace frigo sadenice
Zibarte divoká slivka na pálenie kontajner C10L
Altess  jahoda stálerodiaca nenáročná multiplat 10ks
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová multiplat 10ks
Aprica  jahoda skorá veľkoplodá multiplat 10ks