Big Pearl kľukva močiarna brusnica

Big Pearl kľukva močiarna brusnica

Počet hodnotení: 0 Objednávky (29)
7,50 €
Kód produktu: 0512001
Dostupnosť:
očakávame august 2024

Prehľad

Kľukva močiarna známa aj ako americká brusnica Big Pearl (Vaccinium macrocarpon) je veľmi úrodná odroda so stredne silným vzrastom. patrí jesenné plody s veľmi zdravými pomerne veľkými tmavo červenými bobulami. Majú vysoký obsah organických kyselí...

Popis produktu

Kľukva močiarna známa aj ako americká brusnica Big Pearl (Vaccinium macrocarpon) je veľmi úrodná odroda so stredne silným vzrastom. patrí jesenné plody s veľmi zdravými pomerne veľkými tmavo červenými bobulami. Majú vysoký obsah organických kyselín, vitamínu C, K, A, E, pektínu a mnoho viac. Chuť je lahodná, vhodné sú na priamy konzum , spracovanie, hlavne syrupov, džemov, čajov a pod. Vyhľadáva sa aj pod názov veľkoplodá brusnica.
Je to nízky vždyzelený kríček s poliehavými stonkami dosahujúcimi dĺžku až 1 meter, má poliehavé výhony dorastajúce do výšky 10cm. 
Kvitne v polovici júna do prvej polovice júla a dozrievajú koncom septembra až v októbri. 
Je mrazudolná do - 45°C a do vyšších polôh sa uprednostňujú  hlavne tieto odrody: Early Black , Ben Leer Searles, Stevens.
Pri pestovaní je potrebná kyslá pôda, hnojivá bez zásaditej zložky, na jar prihnojovanie dusikatými hnojivami v amoniakálnej forme. Už podľa názvu močiarna môžme usúdiť, že potrebuje zavodnenie, nevhodná na suché miesta.  Zavodňujú sa vodou od jary až do jesene. Vhodná na slnečné stanovište, prináša vyššiu úrodu.
Vážnejšími škodcami a chorobami na SR netrpí.
Rez je potrebný pre vyrezenia prestarnutých a zahusťujúcich výhonov, a staršie kríčky zostrihnúť. Je možné pestovanie aj v nádobach aj na balkónoch, sú nenáročné na priestor. 

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks