Kľukva močiarna hodnotné ovocie

Kľukva močiarna hodnotné ovocie

Kľukva močiarna známa aj ako americká brusnica (Vaccinium macrocarpon) patrí jesenné plody s veľmi zdravými stredne veľkými červenými bobulami. Majú vysoký obsah organických kyselín, vitamínu C, K, A, E, pektínu a mnoho viac. Chuť je lahodná, vhodné sú na priamy konzum , spracovanie, hlavne syrupov, džemov, čajov a pod. Vyhľadáva sa aj pod názov veľkoplodá brusnica.
Je to nízky vždyzelený kríček s poliehavými stonkami dosahujúcimi dĺžku až 1 meter, má poliehavé výhony dorastajúce do výšky 10cm. 
Kvitne v polovici júna do prvej polovice júla a dozrievajú koncom septembra až v októbri. 
Do vyšších polôh sa uprednostňujú tieto odrody: Early Black , Ben Leer Searles, Stevens.
Pri pestovaní je potrebná kyslá pôda, hnojivá bez zásaditej zložky, na jar prihnojovanie dusikatými hnojivami v amoniakálnej forme. Už podľa názvu močiarna môžme usúdiť, že potrebuje zavodnenie, nevhodná na suché miesta.  Zavodňujú sa vodou od jary až do jesene. Vhodná na slnečné stanovište, prináša vyššiu úrodu.
Vážnejšími škodcami a chorobami na SR netrpí.
Rez je potrebný pre vyrezenia prestarnutých a zahusťujúcich výhonov, a staršie kríčky zostrihnúť. Je možné pestovanie aj v nádobach aj na balkónoch, sú nenáročné na priestor. 

 

Zobrazenie mriežky:
Nie je skladom

Big Pearl kľukva močiarna brusnica

(0)
Objednávky (29)

Kľukva močiarna známa aj ako americká brusnica Big Pearl (Vaccinium macrocarpon) je veľmi úrodná odroda so stredne silným vzrastom. patrí jesenné plody s veľmi zdravými pomerne veľkými tmavo červenými..

Nie je skladom

Cranberry kľukva močiarna ovocie

(0)
Objednávky (5)

Kľukva močiarna Cranberry (Vaccinium macrocarpon) patrí jesenné plody s veľmi zdravými malými (20mm) červenými bobulami, ktoré patria medzi jednotku v boji s močovými cestami. Majú vysoký obsah vitamí..

Na dotaz

Red Star brusnica mrazuodolná

(0)
Objednávky (36)

Kľukva močiarna známa aj ako americká brusnica Red Star (Vaccinium macrocarpon) je robustná, mrazuodolná, na ker 100 bobúľ. patrí jesenné plody s veľmi zdravými pomerne veľkými tmavo červenými bobulam..

Zobrazenie 1 až 3 z 3 (1 stránok)