Blue Maid ilex meserveae cezmína v bale 100-125 cm

Blue Maid ilex meserveae cezmína v bale 100-125 cm

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
33,00 €
Kód produktu: 141020230002
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Ilex meserveae Blue Maid cezmína je vždyzelený ker s tmavomodro-zelenými, lesklými neostrými listami. Krík dorastá do výšky 1,8 - 3,5 m a šírky 1 - 1,8 m. Kvitne drobnými bielymi kvetmi uprostred jari. Z kvetov sa na jeseň tvoria strapce sýtočerve...

Popis produktu

Ilex meserveae Blue Maid cezmína je vždyzelený ker s tmavomodro-zelenými, lesklými neostrými listami. Krík dorastá do výšky 1,8 - 3,5 m a šírky 1 - 1,8 m. Kvitne drobnými bielymi kvetmi uprostred jari. Z kvetov sa na jeseň tvoria strapce sýtočervených plodov. Ide o samičí kultivar. Na opelenie potrebuje samčieho opeľovača, napr. Blue Prince®, Heckenstar, Heckenpracht. Je nenáročná na starostlivosť.

Ilex po slovensky cezmína je užitočný a vysoko dekoratívny ker, ktorý vďaka svojmu vzrastu pohltí hluk z ulíc a okolia. Preto sa sadí aj ako živý plot.  Je to neopadavý a stálozelený ker, dorastá v priemere do výšky 4 m šírky 2.5 m, rýchlosť rastu je pomalý. Sfarbenie kvetu je biele, čas kvitnutia býva začiatok mája až koncom júna. Jeho plody sú drobné, červené bobule, ktoré slúžia ako dekorácia aj počas zimy, až do jari, nie sú vhodné na potravu. Tie sa tvoria začiatkom jesene a hlavne na samičích rastlinách. Kvietky lákajú do záhrad včeličky, motýle a bobule aj vtáky. Tým zvyšujú opelivosť vo Vašich záhradách.

Poloha je vhodná dobre chránená, hlavne pred silným vetrom a silným slnkom hlavne v zime. Svetlosť slabé slnko až tieň, pôdna vlhkosť mierne suchá až vlhká, pôdna štruktúra normálna až ľahšia, pôdne pH kyslá až mierne zásaditá, zásobenie živinami normálne až vyššie. Ker nie je náročný na pestovanie a dokáže sa dobre zregerenovať. Okrem živých plotov je vhodný na výsadbu do solitérov, do skupinky a na terasy. Rezom a strihaním dokážete vytvoriť pekný estetický efekt, zastrihavajú sa len prvé roky a začiatkom jari.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks kontajner
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Bravura jahoda stálerodiaca málo náchylna multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks