Blue Prince ilex meserveae cezmína v bale 60-80 cm

Blue Prince ilex meserveae cezmína v bale 60-80 cm

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
33,00 €
Kód produktu: 031020230003
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Blue Prince ilex meserveae cezmína má pekný hustý a kompaktný vzrast, s tmavo zelenými, ostnatými listami. ktoré dosahujú 4 cm dĺžku. Kvietky kvitnú počas jari a neskôr na jeseň nasledujú červené bobule. Ilex po slovensky cezmína je užit...

Popis produktu

Blue Prince ilex meserveae cezmína má pekný hustý a kompaktný vzrast, s tmavo zelenými, ostnatými listami. ktoré dosahujú 4 cm dĺžku. Kvietky kvitnú počas jari a neskôr na jeseň nasledujú červené bobule.

Ilex po slovensky cezmína je užitočný a vysoko dekoratívny ker, ktorý vďaka svojmu vzrastu pohltí hluk z ulíc a okolia. Preto sa sadí aj ako živý plot.  Je to neopadavý a stálozelený ker, dorastá v priemere do výšky 4 m šírky 2.5 m, rýchlosť rastu je pomalý. Sfarbenie kvetu je biele, čas kvitnutia býva začiatok mája až koncom júna. Jeho plody sú drobné, červené bobule, ktoré slúžia ako dekorácia aj počas zimy, až do jari, nie sú vhodné na potravu. Tie sa tvoria začiatkom jesene a hlavne na samičích rastlinách. Kvietky lákajú do záhrad včeličky, motýle a bobule aj vtáky. Tým zvyšujú opelivosť vo Vašich záhradách.

Poloha je vhodná dobre chránená, hlavne pred silným vetrom a silným slnkom hlavne v zime. Svetlosť slabé slnko až tieň, pôdna vlhkosť mierne suchá až vlhká, pôdna štruktúra normálna až ľahšia, pôdne pH kyslá až mierne zásaditá, zásobenie živinami normálne až vyššie. Ker nie je náročný na pestovanie a dokáže sa dobre zregerenovať. Okrem živých plotov je vhodný na výsadbu do solitérov, do skupinky a na terasy. Rezom a strihaním dokážete vytvoriť pekný estetický efekt, zastrihavajú sa len prvé roky a začiatkom jari.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks kontajner
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Bravura jahoda stálerodiaca málo náchylna multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks