Blumko rajčiak kolíkový slivkový červený

Blumko rajčiak kolíkový slivkový červený

Počet hodnotení: 0 Objednávky (24)
2,28 €
Výrobca: Semo semená
Kód produktu: 5880
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Dlhodobo skladovateľné, tolerantný k plesni.   Vlastnosti odrody. Blumko je polo skorá odroda rajčiaku s plodmi oválneho (slivkového) tvaru o váhe 50 až 80 gramov. Plody sú tolerantné k praskaniu, predčasnému opadu ...

Dostupné možnosti

Popis produktu

Dlhodobo skladovateľné, tolerantný k plesni.

 

Vlastnosti odrody.

Blumko je polo skorá odroda rajčiaku s plodmi oválneho (slivkového) tvaru o váhe 50 až 80 gramov. Plody sú tolerantné k praskaniu, predčasnému opadu a vhodné k dlhšiemu skladovaniu. Blumko je určené k zberu jednotlivých plodov, môžeme zberať i celé strapce. Plody sú vhodné pre priamy konzum a na šaláty, ale aj na varenie, ako napr. boloňska omáčka. Odroda je tolerantná k pliesni rajčiakovej. Vhodný pre pestovanie na poli, vo fóliovníku i v sklenníku.

Pestovanie.

Rajčiaky sú náročnou kultúrou, vyžadujú starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme. Na predpestovanie sadby robíme výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykúrených rýchliarni vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m2. Kolíkové odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z pazúch listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčšia spotreba vody nastáva v dobe tvorby plodov, menšia spotreba vody je počas zretia plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sa znížilo nebezpečenstvo praskania plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks