Brusnice ovocný krík

Brusnice ovocný krík

Brusnice patria medzi jesenné plody s veľmi zdravými malými (20mm) červenými bobulami, ktoré patria medzi jednotku v boji s močovými cestami. Majú vysoký obsah vitamínu C, K, A, E, omega 3 a 6, vlákninu a mnoho viac. 
Prvé kvitnutie nastáva v máji až v júni, úroda je menšia, zber je koncom júna. Druhé kvitnutie a to hlavné a úrodnejšie nastáva v júli a auguste. Plody sú väčšie, kvalitnejšie a hlavne chutnejšie, zber od septembra do októbra
Je to nízky vždyzelený kríček, dorastá do 20-30cm, s poliehavými stonkami dosahujúcimi dĺžku až 1 meter. 
Na pestovanie vyžaduje kyslú pôdu, nevyhovujú im moc výživné pôdy, s vysokým obsahom vápnika a neznášajú premokrenie. Na polohy sú nenáročné, darí sa im takmer všade, pestujú sa vo forme záhonov, ako podrast pod rhododrenmi v okrasných výsadbách. Majú plytký koreňový systém, zavláha je potrebná iba po vysadení a v prípade dlhotrvajúceho sucha.
 

Zobrazenie mriežky:

Fireballs Lirome brusnica bohato rodiaca C2L

(0)
Objednávky (5)

Brusnica Fireballs ( ohnivé gule ) plodí mnoho veľkých červených bobúľ, ktoré zostávajú na kríku po dlhú dobu. Táto odroda taktiež vyniká svojim robustným a kompaktným rastom. Bobule tohto kríka použí..

16,00 €
Nie je skladom

Koralle brusnica vysoko úrodná

(0)
Objednávky (50)

Brusnica Koralle je jednou z najznámejších odrod brusníc a asi najviac pestovanou v našich záhradach. Ker dorastá do výšky 20 cm. Odroda je vysoko úrodná, z jedného kra až 200g plodov. Plody sú stredn..

Nie je skladom

Miss Cherry brusnica stalozelená

(0)
Objednávky (12)

Brusnica Miss Cherry, známa aj ako Meliro, rodí 2x ročne červené bobule so sladko-kyslou chuťou a dozrieva v júli. Je to stálozelený ker so svetlo ružovými kvetmi, kvitnú v máji až v júni. Má hustý vz..

Na dotaz

Red Candy brusnica neskorá mrazuodolná

(0)
Objednávky (12)

Brusnica Red Candy dozrieva v septembri, má sladko-kyslé červené bobule. Kvety sú sfarbené do biela- Má hustý rast, dosahuje výšku a šírku 20-30cm, je pomaly rastúca odroda. Je extrémne odolná voči mr..

Na dotaz

Red Pearl brusnica mrazuodolná skorá

(0)
Objednávky (21)

Brusnica Red Pearl má silný rast, ale dosiahne maximálne 30 cm. Kvitne od júna do mája, veľké plody sú čevene a chutia menej kyslo ako odroda Koralle. Dozrieva koncom júla až začiatkom augusta, plodí ..

Zobrazenie 1 až 5 z 5 (1 stránok)