Butterfly Tower buddleia davidii buddleja C2L/ 25-30cm

Butterfly Tower buddleia davidii buddleja C2L/ 25-30cm

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
9,00 €
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 210520240001
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Buddleja Butterfly Tower rastie vzpriamene so stĺpovitým tvarom, kvet je purpurovo fialový až 25 cm veľký, kvitne od júla do septembra. Motýlí ker naozaj priťahuje motýle všetkých druhov. Keď rozkvitne, sú nimi kvety doslova obalené. Druh Butterfl...

Popis produktu

Buddleja Butterfly Tower rastie vzpriamene so stĺpovitým tvarom, kvet je purpurovo fialový až 25 cm veľký, kvitne od júla do septembra. Motýlí ker naozaj priťahuje motýle všetkých druhov. Keď rozkvitne, sú nimi kvety doslova obalené. Druh Butterfly Tower kvitne purpurovo fialovými kvetmi v súkvetiach pripomínajúcich orgován. Buddleia davidii, budleja Dávidova, alebo aj motýlí ker, letný orgován, je ker pôvodne pochádzajúci z Číny a Japonska. Listy tohto druhu sú užšie, má kompaktný habitus. Dorastá do výšky asi 2 metre. Krík nie je náročný na starostlivosť, je odolný mrazu, bohato a dlho kvitne.

Buddleia alebo aj známe ako motýlie kríky, patrí medzi rýchlo rastúce kríky s krásnymi podlhovastými kvetmi rôznych sfarbení. Od biele, po ľevanduľovú až po tmavo fialovú. Jeho nektár láka motýle, ktoré sa z neho kŕmia. Buddleja kvitne počas letných mesiacov až do jeseni. Je dôležitá úrodná a dobre odvodnená pôda, slnečné stanovište. Vhodné je pestovanie počas jarných a jesenných mesiacov. Sadenie: vykopte diery, ktorá je dvojnásobok priemeru Vašej rastlinky, zamixujte do pôdy kompost, zasaďte do zeme, tak aby vrchná časť koreňovej gule bola v rovine s povrchom pôdy. Buddleje vysádzajte 1 až 3 m od seba. Dôkladne polejte. Vysádzame do humóznej priepustnej pôdy na slnečné teplé stanovište. Má plytký koreňový systém, je teda dobré ju zamulčovať ako okopávať. Je vápnomilná, na zimu privápnime, na jar prihnojíme plným hnojivom, v lete už nehnojíme. Možno ju pestovať aj v podhorských oblastiach, tu ju však na zimu prihrnieme k spodnej časti rastliny, aby nedošlo k namrznutiu. Po odznení posledných mrazov vykonáme hlboký zostrih cca 50 cm od zeme.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks