Cícer baraní cereália semená 100 g

Cícer baraní cereália semená 100 g

Počet hodnotení: 0 Objednávky (16)
3,30 €
Výrobca: Semo semená
Kód produktu: 220120220005
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Cícer vo výžive je významný obsahom dôležitých minerálnych látok, vitamínov a bielkovín, patrí medzi najzdravšie strukoviny na svete. Výhodou je, že varením a jeho prípravou sa nestrácajú žiadne vitamíny ani živiny. Cícer baraní je najvýznamnejšou...

Popis produktu

Cícer vo výžive je významný obsahom dôležitých minerálnych látok, vitamínov a bielkovín, patrí medzi najzdravšie strukoviny na svete. Výhodou je, že varením a jeho prípravou sa nestrácajú žiadne vitamíny ani živiny. Cícer baraní je najvýznamnejšou strukovinou pre teplé a suché oblasti. Vhodný je aj do polievok a na prípravu kaše. Neobsahuje žiaden lepok, preto okrem vegetariánov ocenia túto skvelú potravinu i celiatici.
Cícer baraní je stredne skorá odroda. Rastliny sú vysoké 40 až 60 cm, vitálne a majú dobrú produkciu. Struk je strednej veľkosti a obsahuje 2 až 3 semená. Odporúčame zber pred úplným dozretím.

VÝSEV: FEBRUÁR – MÁJ / SEPTEMBER – DECEMBER

ZBER: MÁJ – AUGUST

Vlastnosti odrody a pestovanie.

Cícer baraní nazývaná taktiež rímsky hrach, je jedno ročná teplomilná luskovina s pevnou, nepoliehavou stonkou. Lusk obsahuje 1-2 zrna, ktoré sú o niečo väčšie než hrach, smotanovej farby. Farba kvetu je červeno-ružová. Je to plodina vhodná pre potravinárske účely (na múku, ku konzumácii celých varených alebo pražených zŕn), pre svoju veľkú odolnosť k suchu, schopnosti viazať vzdušný dusík, je vhodná k zúrodneniu piesčitých, podzolových pôd, výsypiek a ku zvýšeniu výnosov následných plodín na ornej pôde. Vegetačná doba až 130 dní. Odborníci na výživu radia cícer medzi najkvalitnejšie luskoviny a doporučujú ju taktiež deťom, nastávajúcim mamičkám a vegetariánom. Tato chvála pramení z vysokého obsahu sacharidov, bielkovín a vlákniny. .

 

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks
Aprica  jahoda skorá veľkoplodá multiplat 10ks
Aromas stálerodiaca jahoda kontajner
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Dahli jahody veľmi skoré multipack 10ks