Dente di Cavallo granátové jablko kontajner C5L

Dente di Cavallo granátové jablko kontajner C5L

Počet hodnotení: 0 Objednávky (6)
Kód produktu: 0505001
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Granátové jablko Punica Granatum Dente di Cavallo je mrazuodolná do -18°C. Je to subtropické ovocie, ktorý má viaceré využitia. Poskytuje chutné jedlé plody a granatovník plní ozdobnú funkciu. Na Slovensku je obľúbená aj ako izbová či prenosná ras...

Popis produktu

Granátové jablko Punica Granatum Dente di Cavallo je mrazuodolná do -18°C. Je to subtropické ovocie, ktorý má viaceré využitia. Poskytuje chutné jedlé plody a granatovník plní ozdobnú funkciu. Na Slovensku je obľúbená aj ako izbová či prenosná rastlina. Kvety má krásne, kvitnú od júna, sfarbenie do šarlatovo červena ( podobné fuchsií). Plody dozrievajú okolo septembra v 4-5 roku. Sú červené, veľké ako jablko aj väčší podobného tvaru. Vnútri ukrýva červené malé šťavnaté semiačka.
Kvitne dlhšiu dobu a na zimu opadajú listy. Na pestovanie je nenáročný, potrebuje slnečné stanovište, záhradný substrát, prihnojovanie a veľký kvetináč, ktory bude stáť napr. pri stene kde sa drží vlhkosť. Dôležité je zalievanie na jar a v lete, na zimu sa schováva na prezimovanie napr. do pivnice na tmavé miesto. 
Stromček je možno tvarovať, slabé výhonky sa zostrihavajú a pravidelným strihaním sa tvaruje buš na tvarovaný kríčk alebo stromček na kmienku. 
Na jar po prezimovaní je dôležité priniesť stromček do teplej miestnosti a zalievať, aby narašil nové listy. Von sa dostane až keď vyrašia pevné prvé listy a pomaly sa presúva do polotieňa a neskôr aj na silnejšie slnko, ale postupne po pár hodinách. 
Škodcami trpí ojedinele až žiadnymi. Strom dorastá do výšky 5m.

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec podpník myrobalán prostokorenná
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Detvan ríbezla červená poloskorá sladkokyslá
Elsanta jahoda stredne skorá multipack 10 ks
Evie 2 jahody stálerodiace kontajner P9 1 ks