Dodong  jarabina velkoploda štepená

Dodong jarabina velkoploda štepená

Počet hodnotení: 0 Objednávky (1)
Kód produktu: 0508003
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Jarabina (Sorbus) Dodong je známa hlavne pre jesenné sfarbenie listov do červena. Plody sú červeno-oranžové, veľké na veľkých strapcoch. Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva koncom augusta a začiatkom septembra.  Pri jarabine si m...

Popis produktu

Jarabina (Sorbus) Dodong je známa hlavne pre jesenné sfarbenie listov do červena. Plody sú červeno-oranžové, veľké na veľkých strapcoch. Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva koncom augusta a začiatkom septembra. 
Pri jarabine si mnohí myslia, že je jedovatá, ale naopak je vhodná na konzum s priaznivým liečivým účinkom. Má červené plody (veľkosťou hrášku) s vysokým obsahom organických kyselín, cukru, trieslovín a pektínu. Plody dozrievajú na kozum až po namrznutí, je výborný na zaváranie, džemy a mnoho iné.
Pochádza z oblastí Stredozemného mora, na Slovensku sa pestuje hlavne na JZ a J. Táto odroda je vhodná aj do vyšších, nepriaznivých klimatických oblastí.
Jarabina je stredne veľký strom, koruna je redšia, jednoduchá na pestovanie, je samoopelivá. Na jar kvitnú veľmi pekné veľké, krémovo biele kvety.
Vzrast má vcelku rýchly, dorastá do výšky 8m.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Bravura jahoda stálerodiaca málo náchylna multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks