Granatina jarabina velkoplodá štepená prostokorenná

Granatina jarabina velkoplodá štepená prostokorenná

Počet hodnotení: 0 Objednávky (6)
18,00 €
Kód produktu: 0508004
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Jarabina (Sorbus) Granatina štepená má plody sfarbené do tmavo červena, stredne veľké, chuť sladkokyslá. Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva koncom septembra.  Pri jarabine si mnohí myslia, že je jedovatá, ale naopak je vhodná na...

Dostupné možnosti

Popis produktu

Jarabina (Sorbus) Granatina štepená má plody sfarbené do tmavo červena, stredne veľké, chuť sladkokyslá. Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva koncom septembra. 
Pri jarabine si mnohí myslia, že je jedovatá, ale naopak je vhodná na konzum s priaznivým liečivým účinkom. Má červené plody (veľkosťou hrášku) s vysokým obsahom organických kyselín, cukru, trieslovín a pektínu. Plody dozrievajú na kozum až po namrznutí, je výborný na zaváranie, džemy a mnoho iné.
Pochádza z oblastí Stredozemného mora, na Slovensku sa pestuje hlavne na JZ a J. Táto odroda je vhodná aj do vyšších, nepriaznivých klimatických oblastí.
Jarabina je stredne veľký strom, koruna je redšia, jednoduchá na pestovanie, je samoopelivá. Na jar kvitnú veľmi pekné veľké, krémovo biele kvety. Netrpí chorobami ani škodcami.
Vzrast má vcelku rýchly, dorastá do výšky 8m.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks