Grandiflora hydrangea paniculata hortenzia C3L/ 40-50

Grandiflora hydrangea paniculata hortenzia C3L/ 40-50

Počet hodnotení: 0 Objednávky (1)
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 270320003
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Grandiflora hydrangea paniculata hortenzia má krásne bielo-krémové kvety, ktoré neskôr menia farbu na jemne ružovú. Má zelené listy oválneho tvaru. Kvety kvitnú počas leta, od júla. Pri hortenziách je dôležité stanovište, príliš silné sl...

Popis produktu

Grandiflora hydrangea paniculata hortenzia má krásne bielo-krémové kvety, ktoré neskôr menia farbu na jemne ružovú. Má zelené listy oválneho tvaru. Kvety kvitnú počas leta, od júla.

Pri hortenziách je dôležité stanovište, príliš silné slnko, hlavne na jar, dokáže spáliť kvety aj listy. Preto je dobrý polotieň. Pri nedostatočnom slnku môže farba vyblednúť. Dávať pozor si treba hlavne na jarné slnko, ktoré prichádza po nočných mrazoch, môžete ju zabaliť do materiálu a tým chrániť pred silnými lúčmi. Sfarbenie prichádza aj so slnkom, tie ktoré majú výrazne farby, potrebujú viac slnka. Pri výsadbu treba hortenziu chrániť pred silným vetrom.

Kyslá pôda napomáha k lepšiemu rastu a sfarbeniu, rozlišujeme modré a ružové sfarbenie. Viac kyslá pôda tým viac modrá, je aj špeciálny substrát, ktorý sa využíva pri tmavom sfarbení hortenzie. Čím je pôda viac zásaditá, tým je farba bledšia, do ružova. Pri nedostatočnom prekyslení hortenzia môže zmeniť farbu z modrej na ružovú. Pôda je dobrá ľahká a priepustná. Kyslosť pôdy vyhovuje 4-6 ph. 

Rastlina je mrazuodolná, do -10°C, cez zimu je dobré rastlinu zakryť materiálom, pokiaľ ju nie je možné premiestniť na chránené miesto. Je dobré polievanie aj počas zimy, aby koreň nevyschol. V období rastu a kvitnutia je závlaha nevyhnutná, aby hortenzia neukončila predčasne svoj rast.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Dahli jahody veľmi skoré multipack 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks
Elán F1 stálerodiaca jahoda kvetináč 11cm