Hiberna cibuľa ozimná semeno

Hiberna cibuľa ozimná semeno

Počet hodnotení: 0 Objednávky (22)
1,03 €
Výrobca: Semo semená
Kód produktu: 1190
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

2 g. Vlastnosti odrody. Úrodná zimná odroda s veľkou guľovitou až mierne plocho guľovitou cibuľou so stredným až silnejším krčkom. Dužina je biela, pevná, jemná, veľmi dobrej cibuľovitej chuti. Cibuľa je obalená suknicami žlt...

Dostupné možnosti

Popis produktu

2 g.

Vlastnosti odrody.

Úrodná zimná odroda s veľkou guľovitou až mierne plocho guľovitou cibuľou so stredným až silnejším krčkom. Dužina je biela, pevná, jemná, veľmi dobrej cibuľovitej chuti. Cibuľa je obalená suknicami žltohnedej až bronzovo hnedej farby s tmavšim žilkovaním. Rastliny veľmi dobre prezimujú. Môžme ju zbierať ako cibuľu s vňaťou - zelenačku, ako čerstvú i suchú. Vegetačná doba je od januára do zberu cibule s vňaťou 163 dní, do zberu čerstvej cibule 185 dní a suchej 205 dní. Úroda cibule s vňaťou je 29 t/ha, čerstvej 34 t/ha a suchej 37 - 45 t/ha. Termín zberu zelenačky je druhá dekáda júna. Hmotnosť tržnej cibule je 55 - 65 g. Je krátkodobo skladovatelná.

Pestovanie cibule z priameho výsevu.

Pre pestovanie cibule sú najvhodnejšie stredne ťažké hlinitopiesočnaté pôdy v teplejších polohách. Zaraďujeme ju do druhej až tretej trate s dobrou zásobou živín, s pH minimálne 5,5. Vysievame čo najskôr na jar, aby semena mali dostatok vlahy, do riadkov 30 - 35 cm vzdialených, do hĺbky 2-3 cm. V riadku jednotíme podľa potreby na 4 - 5 cm. V priebehu vegetácie venujeme pozornosť kultivácii s cieľom udržať prevzdušnenú štruktúru pôdy. Závlaha je vhodná, ale iba do polovici júla. V uzavretých polohách a vo vlhkom období vyžaduje cibuľa od polovice júna ochranu fungicídmi proti plesni cibuľovej. Zberáme, keď je vňať polovice rastlín poľahnutá a cibule majú žltohnedú šupku. Dosušíme na záhonoch alebo na roštoch.

Na 10 m2 priameho výsevu potrebujeme 4,5 - 5,5 g osiva.
1 g osiva obsahuje 150 - 250 semien.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks