Hot Chocolate hydrangea aspera hortenzia C3L

Hot Chocolate hydrangea aspera hortenzia C3L

Počet hodnotení: 0 Objednávky (8)
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 270320006
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Hot Chocolate hydrangea aspera hortenzia je známe pre svoje sfarbenie, kvety majú jemne ružovú farbu až fialkastú a listy sú počas leta tmavohnedé a na jeseň sú opäť zelené. Kvitnuť začínajú počas letných mesiacov, od júla. Ker dorastá do 1.5m-2m ...

Popis produktu

Hot Chocolate hydrangea aspera hortenzia je známe pre svoje sfarbenie, kvety majú jemne ružovú farbu až fialkastú a listy sú počas leta tmavohnedé a na jeseň sú opäť zelené. Kvitnuť začínajú počas letných mesiacov, od júla. Ker dorastá do 1.5m-2m šírky aj výšky. 

Pri hortenziách je dôležité stanovište, odporúča sa polotieň a dobre chránené miesto pred silným vetrom. Treba brať do úvahy sfarbenie kvetu, tie ktoré majú výrazne sfarbenie, potrebujú viac slnka. Dávať pozor si treba hlavne na jarné slnko, ktoré prichádza po nočných mrazoch, môžete ker zabaliť do materiálu a tým chrániť pred silnými lúčmi. Pre hortenzie je veľmi dobrá vlhká pôda, s dobrými živinami. Priame slnko toleruje pri dobrej závlahe, pokiaľ Vám začnú hnednúť konce listov, treba premiestniť do polotieňa.

Kyslá pôda napomáha k lepšiemu rastu a sfarbeniu, rozlišujeme modré a ružové sfarbenie. Kyslá pôda pôsobí aj na sfarbenie kvetu, na modré sfarbenie kvetu sa využíva špeciálny substrát. Čím je pôda viac zásaditá, tým je farba bledšia, do ružova. Pri nedostatočnom prekyslení hortenzia môže zmeniť farbu z modrej na ružovú. Pôda je dobrá ľahká a priepustná. Kyslosť pôdy vyhovuje 4-6 ph. 

Rastlina je mrazuodolná, do - 10°C, cez zimu je dobré rastlinu zakryť materiálom, pokiaľ ju nie je možné premiestniť na chránené miesto. Je dobré polievanie aj počas zimy, aby koreň nevyschol. V období rastu a kvitnutia je závlaha nevyhnutná, aby hortenzia neukončila predčasne svoj rast.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Dahli jahody veľmi skoré multipack 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks
Elán F1 stálerodiaca jahoda kvetináč 11cm