Hynek fazuľa kríčková suché semená fialová

Hynek fazuľa kríčková suché semená fialová

Počet hodnotení: 0 Objednávky (10)
1,25€
Výrobca: Semo semená
Kód produktu: 081220200001
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Kríková, na suché semená. Fazuľa záhradná kríčková Hynek je odroda kríčkovej  fazule pestovanej na semeno. Fialové sfarbenie na rastline je aj na lusku a aj  fialová farba kvetov. Lusk m...

Dostupné možnosti

Popis produktu

Kríková, na suché semená.

Fazuľa záhradná kríčková Hynek je odroda kríčkovej  fazule pestovanej na semeno. Fialové sfarbenie na rastline je aj na lusku a aj  fialová farba kvetov. Lusk má 3 až 8 oválných semien v čiernohnedej farbe. Vegetačná doba je 150 dní, zber prebieha v auguste až septembri. Fazuľu Hynek vysievame na prelome apríla a mája z dôvodu citlivosti k neskorým jarným mrazíkom a vyhriatej pôdy min. na 9°C. Odroda vyniká odolnosťou k suchu. Táto luskovina je s vysokým obsahom proteinov pre potravinárske účely, je ju možné použiť i pre prípravu múky využitelnú v zmesi na prípravu chleba.

Pestovanie.

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy s výhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ju zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, ak teplota pôdy neklesá pod 10 stupňov C a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 - 8 cm u fazule tyčkovej. Kultivujeme iba do začiatku kvetu, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje padanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvetu a v suchých rokoch zvyšuje úrodu strukov.

HTS 200 - 320 g.
1 g osiva obsahuje 4 - 5 semien.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks
Bravura jahoda stálerodiaca málo náchylna multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Dahli jahody veľmi skoré multipack 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks