Jahodo cherry rajčiak kolíkový červený

Jahodo cherry rajčiak kolíkový červený

Počet hodnotení: 0 Objednávky (53)
2,28 €
Výrobca: Semo semená
Kód produktu: 5878
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Koktejlové, kolíkové. skladovateľné, odolné voči praskaniu.   Vlastnosti odrody. Názov tejto skorej odrody tyčkového rajčiaku vychádza z tvaru a veľkosti jeho plodov. Ten je naozaj jahodový s typickým rebrovaním. Pl...

Dostupné možnosti

Popis produktu

Koktejlové, kolíkové. skladovateľné, odolné voči praskaniu.

 

Vlastnosti odrody.

Názov tejto skorej odrody tyčkového rajčiaku vychádza z tvaru a veľkosti jeho plodov. Ten je naozaj jahodový s typickým rebrovaním. Plody o hmotnosti 16 – 20 g sú perfektnej sladkej chuti, ale pritom dlhodobo skladovateľné a veľmi odolné k praskaniu. Jahodo vytvára rozvetvený vijan plodov s násadou 16 a viac plodov v jednom strapci. Je určený predovšetkým k zberu jednotlivých plodov. Jedná sa o výnosný rajčiak, ktorý netrpí predčasným opadom plodov. Jahodo je vhodný pre pestovanie na poli, vo fóliovníku i v sklenníku.

Pestovanie.

Rajčiaky sú náročnou kultúrou, vyžadujú starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme. Na predpestovanie sadby robíme výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykúrených rýchliarni vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m2. Kolíkové odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z pazúch listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčšia spotreba vody nastáva v dobe tvorby plodov, menšia spotreba vody je počas zretia plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sa znížilo nebezpečenstvo praskania plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

HTS 4 - 5 g.
1 g osiva obsahuje 200 - 250 semien.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks