Libochovický čierny koreň semená 2,20g

Libochovický čierny koreň semená 2,20g

Počet hodnotení: 0 Objednávky (5)
0,81€
Výrobca: Semo semená
Kód produktu: 1499
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Hadomor španielský. 2,2 g. Vlastnosti odrody. LIBOCHOVICKÝ je koreň dlhý 20 - 30 cm je valcovitý, tupo zakončený, tmavohnedý až čiernohnedý. Dužina je krémovo biela, mramorovaná, veľmi jemná, výbornej chuti. Má vysokú biologi...

Dostupné možnosti

Popis produktu

Hadomor španielský. 2,2 g.

Vlastnosti odrody.

LIBOCHOVICKÝ je koreň dlhý 20 - 30 cm je valcovitý, tupo zakončený, tmavohnedý až čiernohnedý. Dužina je krémovo biela, mramorovaná, veľmi jemná, výbornej chuti. Má vysokú biologickú hodnotu, obsahuje sacharid inulin, ktorý veľmi dobre znášajú diabetici. Vyžaduje skorý jarný výsev, spoľahlivo prezimuje na stanovisku.

Pestovanie.

Menej pestovaná lahôdková zelenina s výrazným dietetickým účinkom. Vyžaduje hlboké, humózne, dobre vyhnojené a hlboké spracovanie pôdy s dostatočnou vlhkosťou. Neznáša čerstvé organické hnojenie ani prihnojovanie dusíkom v priebehu vegetácie. Pri prehnojení bývajú korene horké a dužina redšia až hubovitá. Vysievame v marci až začiatkom apríla do riadkov 30 - 40 cm vzdialených. Po vzídení jednotíme na 10 cm. Spoľahlivo prezimuje vo voľnej pôde. Zbierame od októbra postupne do jary. Môžeme vysievať aj v auguste pre zber v budúcom roku na jeseň, potom je ale nutné vylomiť kvetné stvoly. Na jeseň korene môžeme skladovať po celú zimu založené v piesku.

HTS 13 g.
1 g semena obsahuje 60 - 80 semien.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Elán F1 stálerodiaca jahoda kvetináč 11cm
Evie 2 jahody stálerodiace frigo sadenice
Zibarte divoká slivka na pálenie kontajner C10L
Altess  jahoda stálerodiaca nenáročná multiplat 10ks
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová multiplat 10ks
Aprica  jahoda skorá veľkoplodá multiplat 10ks