Lusitanica prunus vavrínovec lekársky v bale 40-50cm

Lusitanica prunus vavrínovec lekársky v bale 40-50cm

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 040520002
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Lusitanica prunus vavrínovec lekársky je odolná stálozelená odroda, pochádza z Portugalska, vysoko prispôsobivá a výborná pre tvarovanie. Výborný do živých plotov, ako solitér a do kvetináčov, vďaka svojmu hustému porastu. Jeho prednosťo...

Popis produktu

Lusitanica prunus vavrínovec lekársky je odolná stálozelená odroda, pochádza z Portugalska, vysoko prispôsobivá a výborná pre tvarovanie.

Výborný do živých plotov, ako solitér a do kvetináčov, vďaka svojmu hustému porastu. Jeho prednosťou sú červené stonky, listy sú dlhé(15cm), lesklé zelené, v priemere dorastá do výšky a šírky 1 - 5 m. Kvety sú biele s príjemnou vôňou, čas kvitnutia je začiatkom mája až koncom mája, rýchlosť rastu je 30-50cm ročne. Neskôr sa tvoria dekoratívne červené  bobule, ktoré menia farbu na čierne. Pri výsadbe je dôležitá poloha chránená pred silným vetrom, vyhovuje mu viac tieň a polotieň, než slnko. Cez zimu je citlivý na mráz a  je vhodná koreňová pokrývka. Pôdna vlhkosť suchá až vlhká, pôdna štruktúra normálna až ľahšia, pôdne pH mierne kyslá až zásaditá, zásobenie živinami normálne. Ker nie je náročný na znečistené ovzdušie a suché pôdy. Tvarovanie a strihanie je najlepšie počas júna a ručne, bez elektríckých prístrojov, ktoré môžu poškodiť listy.

Zákupiť je možné v bale 40-50cm začiatkom jari a jesene. 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks