Lusy Cibuľa jarná semená

Lusy Cibuľa jarná semená

Počet hodnotení: 0 Objednávky (6)
1,26 €
Výrobca: Semo semená
Kód produktu: 1192
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

  Vlastnosti odrody. Skorá odroda jarnej cibule so stredne vzrastnou, vzpriamenou vňaťou (o cca 3 dny skoršia ako ALICE). Cibule sú guľaté, stredné až veľké, s tmavšou žlto hnedou farbou. Medzi jej prednosti patrí pevná sukni...

Dostupné možnosti

Popis produktu

 

Vlastnosti odrody.

Skorá odroda jarnej cibule so stredne vzrastnou, vzpriamenou vňaťou (o cca 3 dny skoršia ako ALICE). Cibule sú guľaté, stredné až veľké, s tmavšou žlto hnedou farbou. Medzi jej prednosti patrí pevná suknica, ktorá dobre znáša mechanizovaný zber i následné triedenie. Krček je užší a behom dozrievania výborne zaťahuje, preto je LUSY veľmi dobre skladovateľná.

Pestovanie cibule z priameho výsevu.

Pre pestovanie cibule sú najvhodnejšie stredne ťažké hlinitopiesočnaté pôdy v teplejších polohách. Zaraďujeme ju do druhej až tretej trate s dobrou zásobou živín, s pH minimálne 5,5. Vysievame čo najskôr na jar, aby semena mali dostatok vlahy, do riadkov 30 - 35 cm vzdialených, do hĺbky 2-3 cm. V riadku jednotíme podľa potreby na 4 - 5 cm. V priebehu vegetácie venujeme pozornosť kultivácii s cieľom udržať prevzdušnenú štruktúru pôdy. Závlaha je vhodná, ale iba do polovici júla. V uzavretých polohách a vo vlhkom období vyžaduje cibuľa od polovice júna ochranu fungicídmi proti plesni cibuľovej. Zberáme, keď je vňať polovice rastlín poľahnutá a cibule majú žltohnedú šupku. Dosušíme na záhonoch alebo na roštoch.

Na 10 m2 priameho výsevu potrebujeme 4,5 - 5,5 g osiva.
1 g osiva obsahuje 150 - 250 semien.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Compacta marhuľa  samoopelivá letná prostokorenná podpník myrobalán
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks