Mano prunus vavrínovec kompaktný v bale veľkosť 60-80 cm

Mano prunus vavrínovec kompaktný v bale veľkosť 60-80 cm

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 141020230001
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Prunus laurocerassus Mano Vavrínovec lekársky je pomaly rastúci kompaktný vždyzelený ker s atraktívnymi sýtozelenými lesklými listami vajcovitého tvaru. Rastie vzpriamene, nie je potrebné ho strihať. V dospelosti dorastá do výšky 2 metre. Jeho výh...

Popis produktu

Prunus laurocerassus Mano Vavrínovec lekársky je pomaly rastúci kompaktný vždyzelený ker s atraktívnymi sýtozelenými lesklými listami vajcovitého tvaru. Rastie vzpriamene, nie je potrebné ho strihať. V dospelosti dorastá do výšky 2 metre. Jeho výhodou je vysoká mrazuvzdornosť.

Jeho prednosťou sú dlhé(15cm), lesklé tmavo zelené listy, kvety sú biele s príjemnou vôňou, čas kvitnutia je začiatkom mája až koncom mája, rýchlosť rastu je pomalý. Pri výsadbe je dôležitá poloha chránená pred silným vetrom, vyhovuje mu viac tieň a polotieň, než slnko. Cez zimu je citlivý na mráz a  je vhodná koreňová pokrývka. Pôdna vlhkosť suchá až vlhká, pôdna štruktúra normálna až ľahšia, pôdne pH mierne kyslá až zásaditá, zásobenie živinami normálne. Ker nie je náročný na znečistené ovzdušie a suché pôdy. Tvarovanie a strihanie je najlepšie počas júna a ručne, bez elektríckých prístrojov, ktoré môžu poškodiť listy.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks