Masja hydrangea macrophylla hortenzia C2L/ 20-25

Masja hydrangea macrophylla hortenzia C2L/ 20-25

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 280320009
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Masja hydrangea macrophylla hortenzia je to nízky ker, ktorý má veľké kvety, v priemere 15cm koruny, sfarbené do tmavo-ružova. Kvitne počas letných mesiacov do konca septembra. Ker dorastá do 90cm šírky aj výšky.  Pri hortenziách je dôle...

Popis produktu

Masja hydrangea macrophylla hortenzia je to nízky ker, ktorý má veľké kvety, v priemere 15cm koruny, sfarbené do tmavo-ružova. Kvitne počas letných mesiacov do konca septembra. Ker dorastá do 90cm šírky aj výšky. 

Pri hortenziách je dôležité stanovište, odporúča sa polotieň a dobre chránené miesto pred silným vetrom. Treba brať do úvahy sfarbenie kvetu, tie ktoré majú výrazne sfarbenie, potrebujú viac slnka. Dávať pozor si treba hlavne na jarné slnko, ktoré prichádza po nočných mrazoch, môžete ker zabaliť do materiálu a tým chrániť pred silnými lúčmi. Pre hortenzie je veľmi dobrá vlhká pôda, s dobrými živinami. Priame slnko toleruje pri dobrej závlahe, pokiaľ Vám začnú hnednúť konce listov, treba premiestniť do polotieňa.

Kyslá pôda napomáha k lepšiemu rastu a sfarbeniu, rozlišujeme modré a ružové sfarbenie. Kyslá pôda pôsobí aj na sfarbenie kvetu, na modré sfarbenie kvetu sa využíva špeciálny substrát. Čím je pôda viac zásaditá, tým je farba bledšia, do ružova. Pri nedostatočnom prekyslení hortenzia môže zmeniť farbu z modrej na ružovú. Pôda je dobrá ľahká a priepustná. Kyslosť pôdy vyhovuje 4-6 ph. 

Rastlina je mrazuodolná, do - 10°C, cez zimu je dobré rastlinu zakryť materiálom, pokiaľ ju nie je možné premiestniť na chránené miesto. Je dobré polievanie aj počas zimy, aby koreň nevyschol. V období rastu a kvitnutia je závlaha nevyhnutná, aby hortenzia neukončila predčasne svoj rast.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks