MIšpula Mispula Germanica

MIšpula Mispula Germanica

Počet hodnotení: 0 Objednávky (10)
30,00 €
Kód produktu: 0107003
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

MIšpula Germanica je neskorá odroda s veľkými  plodmi. Poldy sú bohaté na vitmín C, vápnik, železo, vhodné proti zápalu  posiľnujú kosti, Úrodu je možné zbierť počas novembra a decembra. Mjú jedinečn chuť a narozdiel od ostatných odrôd sú mäkké. V...

Dostupné možnosti

Popis produktu

MIšpula Germanica je neskorá odroda s veľkými  plodmi. Poldy sú bohaté na vitmín C, vápnik, železo, vhodné proti zápalu  posiľnujú kosti, Úrodu je možné zbierť počas novembra a decembra. Mjú jedinečn chuť a narozdiel od ostatných odrôd sú mäkké. Výborné na prípravu džemov. 

Mišpula patrí medzi ovocie našich predkov, plodmi sú menšie malvice špecifickej chuti, zbiera sa až po prvých mrazoch, nie je náročná na pôdne a klimatické podmienky, znáša aj polotieň, netrpí hubovými chorobami, používa sa pri spracovaní s iným ovocím. Dozrievajú veľmi neskoro, alebo až keď ich uskladníme. Na strome nám dozrejú najlepšie keď ich zasiahnu prvé mrazy. Potom sú príjemne nasladlé a aromatické. Sú bohatým zdrojom na cukor, kyseliny a pektín. Vhodné sú na konzum, ale aj spracovanie napr. marmeládu.

+

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha