Pakistan Giant Obor moruša extrémne veľkoplodá kontajner C5L/kmienik 100-120cm

Pakistan Giant Obor moruša extrémne veľkoplodá kontajner C5L/kmienik 100-120cm

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
Kód produktu: 280720230001
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Moruša Pakistan Obor Giant (morus macroura) je odroda s extrémne veľkými plodmi 6 - 12 cm. Farba je od gaštanovej cez rubínovo červenofialovú až po čiernu. Plodí od júna do začiatku augusta, vrchol zberu je začiatkom júla. Pakistanská mo...

Popis produktu

Moruša Pakistan Obor Giant (morus macroura) je odroda s extrémne veľkými plodmi 6 - 12 cm. Farba je od gaštanovej cez rubínovo červenofialovú až po čiernu. Plodí od júna do začiatku augusta, vrchol zberu je začiatkom júla.

Pakistanská moruša začína vegetovať oveľa skôr ako ostatné naše domáce moruše a preto je po vypučaní citlivá na výskyt neskorých jarných mrazov. Mrazuvzdornosť -10 až - 15°C, pestujeme na južnej polohe zo severu chránenou. Dorastá do veľkosti 10m, pri reze aj menej.

 

Moruša patrila dlhú dobu medzi naše tradičné ovocie, ktoré sa postupom času vytratilo. V tejto dobe sa dostáva viac a viac do povedomia. Patrí medzi medonostné rastliny s podlhovastými plodami, podobnými maline. Preto sa nazýva aj ako stromový malina. Je nenáročná na pestovanie, bez chemickej ochrany, vhodná do južných svahov s vlhkými pôdami. Z jedného stromku je možné získať z 70-100 kg sladkokyslých plodov. Majú liečivé, protizápalové účinky, využívajú sa nielen plody, ale i listy či kôra. Moruša má čierne (morus nigra), biele ( morus alba) a červené (morus rubra) sfarbené plody.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks