Pendula jarabina žiarivo červené ovocie

Pendula jarabina žiarivo červené ovocie

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
Kód produktu: 0508007
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Jarabina (Sorbus aucuparia) Pendula má plody sfarbené do žiarivo červena, stredne veľké malvičky, chuť je príjemná sladká, mierne trpká. Odroda je výborna na výboru likera. Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva v septembri.  Pri ja...

Popis produktu

Jarabina (Sorbus aucuparia) Pendula má plody sfarbené do žiarivo červena, stredne veľké malvičky, chuť je príjemná sladká, mierne trpká. Odroda je výborna na výboru likera. Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva v septembri. 
Pri jarabine si mnohí myslia, že je jedovatá, ale naopak je vhodná na konzum s priaznivým liečivým účinkom. Má červené plody  s vysokým obsahom organických kyselín, cukru, trieslovín a pektínu. Plody dozrievajú na kozum až po namrznutí, je výborný na zaváranie, džemy a mnoho iné.
Pochádza z oblastí Stredozemného mora, na Slovensku sa pestuje hlavne na JZ a J. Táto odroda je vhodná aj do vyšších, nepriaznivých klimatických oblastí. Je citlivá na choroby.  
Jarabina je stredne veľký strom, koruna je menšia, jednoduchá na pestovanie, je samoopelivá. Na jar kvitnú veľmi pekné veľké, krémovo biele kvety, na jeseň sa listy sfarbujú do červena. Dorastá do výšky 5-6m.
Rez sa vykonáva hlavne výchovný, po zapostovani korunky sa vykonáva skôr občas udržiavací rez. 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks