Red Cushion pyracantha coccinea hlohyňa C2L/ 30-40

Red Cushion pyracantha coccinea hlohyňa C2L/ 30-40

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 220620002
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Red Cushion pyracantha coccinea hlohyňa je to rezistentná odroda voči chorobám, jeho vzrast je hustý, kompaktný a dobre sa rozťahuje do strán. Bobule sú pekné oranžovo červené, jeho listy sú lesklé, tmavo zelené. Bobule sa tvoria počas jesene a pr...

Popis produktu

Red Cushion pyracantha coccinea hlohyňa je to rezistentná odroda voči chorobám, jeho vzrast je hustý, kompaktný a dobre sa rozťahuje do strán. Bobule sú pekné oranžovo červené, jeho listy sú lesklé, tmavo zelené. Bobule sa tvoria počas jesene a prinášajú spestrenie záhrad aj počas zimných mesiacov. Dorastá do 1.2 m výšky a 1.5 m šírky.

Pyracantha po slovensky hlohyňa je okrasný, stálozelený ker s bohatou tvorbou dekoratívnych bobúľ, rôznych zafarbení, ktoré prinášajú spestrenie do záhrad aj počas zimy. Na jar, v období mája až júna, kvitnú drobné, biele zhluky voňavích kvetiniek. Vetvičky majú ostne, tým sú vhodné hlavne do živých plotov, cez ktoré neprejdu zvery. Je atraktívny pre vtákov a kvetinky lákajú včeličky, a tým sa zvyšuje opelivosť v záhradách. Je to nenáročný ker, potreba strihania je nutná pokiaľ si chcete udržať formu. Ťahá sa aj pekne na plotoch alebo múroch. 

Vhodná na slnko a do polotieňa, v polotieni môže vznikať menej bobúľ. Sadenie na jar alebo jeseň je najlepšie. Na typ pôdy nie je náročný, je vhodná aj do ilových pôd a veľmi suchých pôd bez drenáže. Dôležité je aby bola pôda dobre odvodnená, mierne úrodná, a aby voda nestála na mieste. Pred sadením pridajte v okolí výživnú hlinu a hnojivo, a pridávajte ročne pre hojné kvitnutie. Pri múroch sa sadí 50 cm od steny, aby sa nepoškodili korene a boli lepšie zavodnené, zalievajú sa každých 10 dní.

Strihanie sa odporúča ročne s dobrými rukavicami, aby ste sa ochránili pred tŕňmi. Kvietky sa produkujú hlavne na nových výhonkoch, preto sa snažte vyhnúť strihaniu 2 ročných vetví a mladších. Dobré je strihanie vetví, ktoré majú čierne škvrny/ chrasty na plodoch alebo listoch. Nevadí aj keď sa pristrihne viac, najlepšie v polovici jari, dobre sa vie zregenerovať. Odstrániť môžete teda nielen poškodené vetvy, ale i tie, ktoré Vám prekážajú/dlhé vetvy. Pri ťahavých do hora zastrihnite bočné vetvy, ktoré vychádzajú z formy, 2-3 list od spodnej časti. Vetvy sa dobre formujú, nebojte sa zviazania, dobre rámujú dvere aj okná. Ker je možné strihať aj 2-3 krát počas roka. Je dobre mrazuodolný, do - 18 stupňov

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec podpník myrobalán prostokorenná
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Dahli jahody veľmi skoré multipack 10ks